Home / Genel / Zor İnsanlarla Baş Etmenin En Etkili Yolu!

Zor İnsanlarla Baş Etmenin En Etkili Yolu!

Araştırmalara göre iyi ilişkilerin beden ve zihin sağlığı açısından yararlı olduğu görülmektedir.

İlişkilerde zorluk çıkaran kişileri hayatınızdan çıkarmak aslında yapılabilecek en sağlıklı davranış olacaktır fakat bu kişiler eğer yakınınız, iş arkadaşınız ya da hayatınızdan çıkaramayacağınız başka kişilerse bu konuda bazı tüyolar almanız gerekmektedir. İşte zor insanlarla başa çıkma yolları;

iletişim, Zor insanlar, iyi ilişkiler, zor insanlarla başa çıkma yolları,

  • Diyaloglarda Kırmızı Hattı Geçmeyin

Zor insanlarla ara bozucu mevzular hakkında tartışmaktan kaçınmanız gerekmektedir.Genellikle bu insanlarla politika, din gibi mevzular konuşulduğunda tatsızlık çıkmaktadır. Bu yüzden bu tür konular karşısında tartışmaya girmek istemiyorsanız konuyu değiştirin ya da odadan ayrılın.

  • Kiminle Baş Ettiğinizi Hatırlayın

İnsanlara iyi taraflarından bakarken negatif taraflarını da aklınızdan çıkartmayın. Sırlarınızı açarken dikkatli davranın. Karşınızdaki kişi size sırrını vermiyorsa siz de ona fazla güvenmeyin. Dikkatli davranın.

  • Herkesi Olduğu Gibi Kabul Edin

Zor insanlarla anlaşmanın yollarından bir diğeri onları değiştirmeye çalışmamaktır. Bu tür davranışlar onların savunucu mekanizmalarını daha çok ortaya çıkarmaktadır. Bu yüzden onları olduğu gibi kabul etmeyi denemelisiniz.

  • Kontrolü Elden Bırakmayın

Doğru iletişim kurma yollarını elden bırakmamanız gerekmektedir. Tutumunuzu değiştirmemeniz, güvenli ve hakkını savunan ifadelerle karşılık vermeniz karşınızdaki yıldıracaktır.

  • İnsanların İçindeki İyiyi Görün

İnsanlara yaklaşırken onların pozitif taraflarına bakmaya gayret gösterin. Bu davranış hem karşınızdaki kişinin sizi taktir etmesini sağlar hem de birlikte geçirdiğiniz zamandan karşılıklı zevk almanızı sağlayacaktır.

Kaynak: https://site-backlink.com/Yd2kl

hakkında Gizem Sürer

Check Also

Göz Sağlığınızdan Olmaması İçin Makyaj Yaparken Dikkat Edin

Göz Sağlığınızdan Olmaması İçin Makyaj Yaparken Dikkat Edin Kadınların güzel görünmek ve kendilerini iyi hissetmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Uzmanı Mustafa MUTLU | Tasarım İzmir Kent Ajans