Home / Anne & Bebek / Yeni Doğan Bebeklerde Bilmeden Yaptığımız Hatalar

Yeni Doğan Bebeklerde Bilmeden Yaptığımız Hatalar

Yeni doğan Bebeklerin En Hassas Noktalarını Biliyor Musunuz?

Yeni doğan ve henüz kendini koruma yeteneği bulunmayan bebeklerinizi taşırken, severken veya giydirirken zorluk yaşayabilirsiniz. “Bir yerine zarar verir miyim?” düşüncesine kapılmayın; uygulayacağınız nazik davranışlarla çocuğunuzu koruyabilirsiniz. Size lazım olan en önemli şey; şefkat, özen ve dikkat.

Kıyafetsiz Olmaktan Rahatsız Olabilirler

Kıyafetlerinin değiştirilmesi çoğu çocuğun hoşuna gitmez. Çıplak durmaktan hoşlanmayan bebekler çoğu zaman ağlayarak sinirli tavırlar gösterirler. Böyle durumlarda bebeğinizin kıyafetlerini değiştirmek tam bir mücadeleye dönüşebilir. Bundan dolayı kolay değiştirilebilen kıyafetler seçmelisiniz.

Yeni doğan, bebek, bebekler ,

Aksi durumlarda zorunlu olmadıkça bebeğinizin kıyafetini değiştirmeyiniz. Bebeğinizin ağzından akan salyalar koku oluşturuyor ve rahatsızlık vereceğini düşünüyorsanız, kıyafet değiştirmek yerine lekeli bölgeyi silebilirsiniz. Kıyafetlerini giydirirken boyun bölümünü mutlaka genişletmeye çalışın. Bebeğinizin kafası kıyafetin içinde kaldığı zaman korkmasına sebep olabilir.

 

Bebeklerin Altını Bezlerken;

Bebeğinizin altını, bağırsak hareketleri hızlandığında veya öğünlerden önce ve sonra sık sık değiştirmek hassas olan poposunda pişik ve tahrişin engellenmesi için iyi bir yoldur. Eğer bebeğiniz uyuyorsa altını değiştirmek için uyanmasını bekleyiniz. Çok lazım olmadığı durumlarda gece bebeğinizin altını değiştirmeye lüzum yoktur.

Çocuğunuzu altını değiştirirken altında mutlaka yedek giysi veya koruyucu kumaş bulundurun. Bezin yapışkan kısmının tenine gelmesine engel olun. Eğer erkek çocuğunuz varsa altını bağlarken penisini aşağıya doğru gelecek şekilde bağlayınız ki ıslaklık kıyafetlerine gelmesin.

hakkında Gizem Sürer

Check Also

çocuklarda inat, çocuklarla inatlaşma, çocukların inatlaşması, çocuk eğitimi, çocuk büyütmek

Çocuklardaki İnatlaşmanın Önüne Nasıl Geçilir

Çocuklardaki İnatlaşmanın Önüne Nasıl Geçilir Ebeveynlerin belki de en çok zorlandığı konulardan biri, çocuğun ev …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Uzmanı Mustafa MUTLU | Tasarım İzmir Kent Ajans