Home / Genel / Sıcak Yaz Günlerinin Vazgeçilmezi Meyve Sularının Hiç Duymadığımız Zararları Var Mıdır?

Sıcak Yaz Günlerinin Vazgeçilmezi Meyve Sularının Hiç Duymadığımız Zararları Var Mıdır?

Meyve suları genellikle lezzetli yemeklere eşlik eden tatlar oluyor. Aralarında en ünlüsü taze portakal suyu olsa da neredeyse her meyvenin suyu içilebiliyor.

Peki meyve suları sadece lezzetli içecekler mi? Elbette değil, lezzetlerinin yanında mucizevi faydaları da var. Gelin birlikte kayısıdan üzüme, şeftaliden elmaya meyve sularının mucizevi faydalarına birlikte bakalım. Ayrıca tüm meyve sularının mutlaka doğal olanlarının tercih edilmesi gerektiğini unutmayalım.

Karpuz suyu, Ananas suyu, şeftali suyu, Kayısı suyu, nar suyu, üzüm suyu, meyve suları, doğal , Portakal suyu ,

  • Portakal suyu

Karpuz suyu, Ananas suyu, şeftali suyu, Kayısı suyu, nar suyu, üzüm suyu, meyve suları, doğal , Portakal suyu ,

Portakal suyu günlük C vitamini ihtiyacını karşılar. Potasyum, folat, B1, B2, B6 vitaminleri ve çeşitli mineraller açısından zengindir. Kanser hücrelerinin gelişimini önlemeye yardımcı olurken kılcal damarları güçlendirme etkisi de vardır.

 

 

  • Üzüm suyu

Karpuz suyu, Ananas suyu, şeftali suyu, Kayısı suyu, nar suyu, üzüm suyu, meyve suları, doğal , Portakal suyu ,

A, B ve C vitaminleri açısından zengin olan üzüm suyu aynı zamanda bol miktarda potasyum içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hücre yıpranmalarıyla savaşır. Böbrek taşı düşürmeye yardımcı olur. Toksin ve ödemlerin idrar yoluyla atılmasına yardımcı olur.

 

  • Nar suyu

Karpuz suyu, Ananas suyu, şeftali suyu, Kayısı suyu, nar suyu, üzüm suyu, meyve suları, doğal , Portakal suyu ,

Bağırsak parazitleri konusunda olumlu etkiye sahip olan nar suyu aynı zamanda kolestrol ve şekeri dengeleyerek kalp sağlığına katkıda bulunur. Yüksek tansiyonu önlemede yardımcı rol oynar. Kanser hücrelerinin gelişmesini engeller.

 

  • Elma suyu

Karpuz suyu, Ananas suyu, şeftali suyu, Kayısı suyu, nar suyu, üzüm suyu, meyve suları, doğal , Portakal suyu ,

Elmanın bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği vardır. B3 ve E vitamini ile beraber potasyum açısından da zengindir. Baş ağrısına iyi gelir ve aynı zamanda kan şekerini dengede tutmaya yardımcı olur. Düzenli tüketildiğinde vücudun günlük enerji ihtiyacını karşılar.

 

  • Kayısı suyu

Karpuz suyu, Ananas suyu, şeftali suyu, Kayısı suyu, nar suyu, üzüm suyu, meyve suları, doğal , Portakal suyu , Kayısı suyu düzenli tüketildiğinde, vücudun A vitamini ihtiyacının büyük bir kısmını karşılar. Sindirim sistemi problemlerinde olumlu etkiye sahiptir. Kabızlık, irritabl bağırsak sendromu, apandisit, hemoroid, diş hastalıkları, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve kolon kanseri gibi hastalıkların oluşumunu önlemede yardımcıdır.

 

  • Şeftali suyu

Karpuz suyu, Ananas suyu, şeftali suyu, Kayısı suyu, nar suyu, üzüm suyu, meyve suları, doğal , Portakal suyu , Antioksidan etkisi olan şeftali suyu, A ve C vitamini açısından zengindir. Kalp damar sağlığının korunmasında büyük rol oynar. Mide duvarının ve bağırsakların hasar alan bölgelerini onarmada etkilidir.

 

  • Vişne suyu

Karpuz suyu, Ananas suyu, şeftali suyu, Kayısı suyu, nar suyu, üzüm suyu, meyve suları, doğal , Portakal suyu , Kandaki asitlenmeyi ve ödem oluşumunu önler. Ateşlenmeler anında, ateşlenmenin yan etkilerini yok etmede yardımcıdır. Yüksek miktarda A vitamini ve potasyum içerir. Mide ve karaciğerin düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur.

 

  • Ananas suyu

Karpuz suyu, Ananas suyu, şeftali suyu, Kayısı suyu, nar suyu, üzüm suyu, meyve suları, doğal , Portakal suyu , Ananas suyunda bulunan bromelain, toksinlerle savaşır ve iltihap oluşumuna iyi gelir. İçindeki lifler sayesinde uzun süre tok tutar ve kilo vermeye yardımcı olur. Karaciğer ve bağırsaklardaki parazitlerin temizlenmesinde etkilidir. Tiroid problemleri olanlarda olumlu etkiler yaratır.

 

  • Karpuz suyu

Karpuz suyu, Ananas suyu, şeftali suyu, Kayısı suyu, nar suyu, üzüm suyu, meyve suları, doğal , Portakal suyu , Karpuz suyu; cilt ve kalp sağlığını destekler, kan akışını düzenler. Böbrekleri temizleyici etkiye sahiptir.  Ayrıca amonyak ve ürik asidin dışarı atılmasına da yardımcıdır.

 

 

Kaynak: https://site-backlink.com/vZmIt

hakkında Gizem Sürer

Check Also

hıckırık

Hıçkırık Deyip Geçmeyin! Ciddi Rahatsızlıkların Belirtisi Olabilir

Hıçkırık Diyip Geçmeyin! Ciddi Rahatsızlıkların Belirtisi Olabilir Hıçkırık, ansızın başlıyor ve çoğu zaman ciddi bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Uzmanı Mustafa MUTLU | Tasarım İzmir Kent Ajans