Home / Genel / Sağlık Sorunlarınızı Gözlerinizden Anlayabilirsiniz!

Sağlık Sorunlarınızı Gözlerinizden Anlayabilirsiniz!

Gözleriniz ruhunuzu yansıtır. Diğerlerinin nasıl hissettiğini görmenize yardımcı olur ve onların sağlık durumları ile ilgili pek çok şeyi belli ederler.

Aynada gözlerinizin nasıl göründüğüne bakmayı bırakmış olabilirsiniz. Belki de halsiz hissettiğiniz ya da harika göründüğünüz günlerin birinde bu haliniz gözlerinizden belli oluyordu.

Gözleriniz hem fiziksel hem de duygusal olarak sizin hakkınızda pek çok şey söyler. Bu noktada irisin tüm sinirlere bağlı olduğunu belirtmekte fayda var. Büyüklerinizin şöyle şeyler dediklerini duymuşsunuzdur: “Gözlerin çok sararmış, sende bir sorun var.” Tabii çoğu zaman vücudumuzun bize söylemeye çalıştığı şeylere kulak vermez ve dırdır eden akrabalarımızı görmezden geliriz.

Vücudunuzda ne olup bittiği gözlerinizden belli olur. Gözleriniz atardamarlar, damarlar ve sinirlerden meydana geldiği için vücudunuzun bir yansımasıdırlar.

İridoloji, irisin değişimi, rengi ve diğer özelikleri üzerine çalışan bir alternatif tıp tekniğidir. Bu tekniğin amacı irisin özelliklerini keşfetmek, yorumlamak ve olası hastalıkları belirlemektir. Her hasta farklıdır ve her birine gözlerinin özelliklerine göre teşhis konur.

Şiş gözler, Göz, görüş açısı, göz yanması,

Sağlığınızla İlgili Gözlerinizden Belli Olan Sorunlar

1. Sinir Sistemi Problemleri

Görüşünüz bulanık mı? Ağrı mı hissediyorsunuz? Şişlik mi var? Bu belirtiler sinir sisteminizde bir sorun olduğuna işaret ediyor olabilirler.

Birden fazla dokunun sertleşmesi durumunda, beyin göz ile iletişim kurmakta zorlanır ve bu da görüş açısından problemlere yol açar. Bunun sonucunda hastalar göz yanması, kaşınma ve bölgede ısı değişiklikleri gibi problemler yaşayabilirler.

2. Tiroid Problemleri

Şiş gözler iyiye işaret değildirler. Göz şişmesi tiroit bezleri gözünüzün içindeki kaslara ve dokulara saldırdığı zaman meydana gelir.

Bu, gözlerinizin daha büyük görünmesine sebep olur. Gözleriniz şiştiğinde şu belirtiler görülebilir: ağrı, göz problemleri ve göz hacminin büyümesi.

3. Yüksek Tansiyon Problemi

Yüksek tansiyon nasıl gözlerinizden belli olabilir? Retina kan ve oksijeni göze iletmekle görevli damarlardan oluşur.

Yüksek tansiyonun temel belirtilerinden biri damarlara ilişkin düzensizlikler yani, damarların kalınlaşması ve kanın normal akışına engel olmasıdır. Bazen damarlardaki şişlikler görüşünüze engel olabilir.

Yüksek tansiyon ilerleyene kadar tespit etmesi kolay bir hastalık olmadığı için böyle bir durumda bir göz doktoruna görünmeniz oldukça önemlidir. Ancak bir uzman retinadaki anormallikleri tespit edebilir.

4. Şeker Hastalığı Problemi

Körlüğün temel sebeplerinden biri şeker hastalığı retinopatisidir. Bu durum damarlar hasar görüp dokular inceldiğinde ve hasta ışığa karşı aşırı duyarlı hale geldiğinde meydana gelir. Eğer tedavi edilmezse hasta kör olabilir. Çoğu vakada bu durum her iki gözü de etkiler. Retina şişer ve sıvı salgılayabilir.

5. Oksidatif Stres Problemi

Göz altı torbalarınız mı var? Yorgunluk, uyku yoksunluğu, sıvı tutulumu ve vücuttaki toksin miktarının artması cildinizin esnekliğini yitirmesinin sebeplerinden bazılarıdır. Bunlar da göz altı torbalarının, kırışıklıkların ve düşük göz kapaklarının meydana gelmesine sebep olabilir. Oksidatif stres vücut hücrelerine zarar veren işlenmiş gıdaların aşırı miktarda tüketilmesinden kaynaklanır.

Ayrıca göz kapaklarınızda sarımsı noktalar belirdiğini fark ederseniz, bu kolesterol seviyenizin çok yüksek olduğu anlamına gelebilir. Bu durumda yapacağınız en iyi şey, abur cubur, yağ ve fazla miktarda şeker içeren gıdaların tüketimini azaltmak olacaktır.

Kaynak: https://site-backlink.com/2Z48f

hakkında Gizem Sürer

Check Also

hıckırık

Hıçkırık Deyip Geçmeyin! Ciddi Rahatsızlıkların Belirtisi Olabilir

Hıçkırık Diyip Geçmeyin! Ciddi Rahatsızlıkların Belirtisi Olabilir Hıçkırık, ansızın başlıyor ve çoğu zaman ciddi bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Uzmanı Mustafa MUTLU | Tasarım İzmir Kent Ajans