Home / Genel / Saç Rengini Nasıl Açarız?

Saç Rengini Nasıl Açarız?

Hangimiz zaman zaman stilimizde ve dış görünüşümüzde farklılık yaratmak istemiyoruz ki?

Saçlarımız; yüz hatlarımızı vurgulayan, dış güzelliğimizi tamamlayan en önemli aksesuarlarımız arasında yer aldığından saçlarımızın bakımlı, canlı, estetik görünmesi adına saç bakımımıza maksimum özen gösteriyor; saçlarımızla ışıltımıza ışıltı katmayı diliyoruz.

Tamamen doğal olan bu yöntemlere bir şans vererek, sizler de saç renginizi açmak için kuaföre gitmekten ve saçlarınız için tonlarca para ödemekten kurtulabilirsiniz. Özellikle yaz aylarına sayılı günler kala yaza daha enerjik ve canlı bir görünümle girmek istiyor, boyalı saç rengini açma yöntemleri nelerdir? diye merak ediyorsanız, bu yazımızı mutlaka sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

saç açıcı , evde saç rengi nasıl açılır, saç bakımı, doğal , saç rengi açma,

Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saçlarımızın rengini birkaç ton ya da daha çok açtırmak için kuaföre gittiğimizde maalesef ki genellikle kuaförler saçlarımıza kimyasal işlemler uyguluyor.

Saçlara uygulanan bu kimyasal işlemler ise saçlarımızın yıpranmasına, canlılığını kaybetmesine, zamanla dökülmesine ve incelmesine yol açıyor.

Saçlarınızı evde kendiniz doğal yollarla açmak, saçlarınızı en az hasarla ‘saç rengi açma’ işleminden kurtarmak istiyorsanız; bu yöntemlerimizin tam da size göre olduğunu ifade edebiliriz.

Peki, evde saç rengi nasıl açılır? İşte, hepsi birbirinden etkili olan yöntemlerimiz:

  • Papatya suyu ile saç rengi açma:

saç açıcı , evde saç rengi nasıl açılır, saç bakımı, doğal , saç rengi açma,

Uzun yıllardır saç rengini açmak amacıyla kullanılan papatya suyu; aynı zamanda saçları nemlendiriyor, besliyor ve saçların yıpranmasının önüne geçiyor.

Papatya suyu ile saç renginizi en az birkaç ton açabilmek adına öncelikle 1 avuç kurutulmuş papatyayı 1 bardak suda 10 dakika boyunca kaynatın. Ardından kaynayan suyu ocaktan indirin ve bir müddet ılımaya bırakın. Ilıyan papatya suyunu süzgeçten geçirerek, sürün.

Elde ettiğiniz papatya suyunu boş bir sprey kutusuna aktarın. Son olarak da bu sprey kutusunu tüm saçlarınıza uygulayın ve saçlarınızı güneş altında kurutun. Bu noktada güneşe çıkmadan önce saçlarınızı taramanız; papatya suyunun saçlarınıza daha iyi bir şekilde ve eşit miktarda nüfus etmesini sağlayabilir.

Şayet papatya suyu ile saçlarınızda ombre etkisi yaratmak istiyorsanız; saçlarınızı atkuyruğu olacak şekilde topladıktan sonra uç kısımlarına doğru spreyle papatya suyu fıslatabilirsiniz. Bu yöntemi saçlarınızda istediğiniz renge ulaşana dek dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

  • Limon ile saç rengi açma:

saç açıcı , evde saç rengi nasıl açılır, saç bakımı, doğal , saç rengi açma,

Yüzyıllardır kadınlar tarafından saç açıcı olarak kullanılan limon; etkisini daha ilk uygulamadan sonra bile göstermeye başlıyor.

Limonla saç renginizi bir çırpıda açabilmek için bir su bardağı taze sıkılmış limon suyuyla bir litre suyu karıştırın. Ardından karışımı bir spreye aktardıktan sonra ya da direkt olarak saçlarınıza uygulayın. Bu şekilde en az 30 dakika güneş altında bekleyin.

  • Çay ile saç rengi açma:

Bileşenlerinde yoğun miktarda yer alan tanik asit sayesinde saç renginin en az birkaç ton açılabilmesini mümkün kılan siyah çay; en ekonomik ve en pratik doğal saç açma yöntemlerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

Bu yöntemle saç renginizi açmak adına ilk olarak 2-3 yemek kaşığı siyah çayı normal bir şekilde demleyin ve süzün. Ardından süzdüğünüz çayı tüm saçınıza ya da saçlarınızın renginin açılmasını istediğiniz kısmına uygulayın.

30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Siyah çay, karbonatın aksine saçlara hiçbir şekilde zarar vermediğinden bu işlemi istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Kaynak: https://site-backlink.com/i9Jjz

hakkında Gizem Sürer

Check Also

yüz sıklaştırma, kırışıklık, hifugold, ameliyatsız yüz gerdirme işlemi,

Kırışıklıklara Ameliyatsız Çözüm

Cilt, her katmanı ve her özelliğiyle gerçek bir mucizedir. İşçiliği kusursuz, işleyişi mükemmeldir. Ancak cildin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Uzmanı Mustafa MUTLU | Tasarım İzmir Kent Ajans