Home / Genel / Kalıcı Zayıflık İçin Neler Yapmalıyız?

Kalıcı Zayıflık İçin Neler Yapmalıyız?

Zayıf olmak aslında her kadının hayalleri arasında yer almaktadır. Sağlıklı kilo vermek ve verdiğimiz kiloların kalıcılığını sağlamak için birçok yöntem bulunmaktadır.

Mühim olan kısa zamanda sağlıklı bir biçimde zayıflamaktır. Asla sağlıksız ve kalıcı olmayan uygulamalar tercih edilmemelidir.

Kilo vermek için öncelikle kendimizin buna inanması gerekmektedir. Yani beynimizde kilo verip zayıflayacağımıza olan inancımız tam olmalıdır. Kararlı ve istikrarlı olunmalıdır. Bu sayede kilo vermeye odaklanmamız fazlasıyla bizi motive edecektir. Bu şekilde motive oldukça da kilo vermemiz kolaylaşacaktır.

Öncelikle vücudunuza giren kaloriden daha çoğunun gitmesi gerekiyor. Vücudumuzda birikmiş olan yağları eritmenin ilk ve en önemli maddesi vücudumuza giren öğünlerden aldığımız kaloriden daha fazla kalori yakmamız gerekmektedir. Sağlıklı olan bir kişinin günde takriben 2000 ile 2500 kalori alması gerekir. Zayıflamak istiyorsanız 1800 kalori alınmalıdır. Bunun yanında da 300 – 400 kalori kadarı da spor ile atılmalıdır.

Beslenme Düzeni

Spor , Sağlıklı beslenme, Kilo vermek, kilo , zayıflamak , Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için ilk önce hamur işlerinden, kızartmalardan, hazır yiyeceklerden, hızlı yemek yeme biçiminizden kısacası sizi sağlıksız yönde etkileyebileceğinizi düşündüğünüz bütün her şeyden  hızla uzaklaşmanız veya çok az tüketmeniz gerekmektedir.

Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Evinizin dışında beslendiğiniz besinlerin içerisinde ne olduğunu, nasıl yağlar olduğunu bilmeden tüketmek zorunda kalıyorsanız; kendi sağlığınıza büyük kötülük yapıyorsunuz demektir. Bu besinlerin içerisindeki kullanılan ürünlerde kilo arttırıcı maddeler bulunmaktadır. Bunun yerine evinizde pişirdiğiniz sağlıklı yağlar kullanarak yaptığınız yemekler sizin bağırsak sisteminizin daha aktif çalışmasına yardımcı olur.

Egzersiz Yapmak

Spor yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Kalıcı bir şekilde sağlıklı kilo vermek için spor yapmanız şart. Size ağır gelen ve yük olacak sporlar yapmanız gerekmiyor. Haftanın birkaç günü, birer saat kadar tempolu bir şekilde yürüyüşlerin yapılması kısa sürede size kilo kaybına yol açacaktır. Yapmış olduğunuz yürüyüşler sayesinde metabolizmanız daha hızlı bir şekilde çalışacak sindirim sisteminize de yardımcı olacaktır.

Kilo vermede suyun önemi göz ardı edilmemelidir. Günde en az 2 litre su tüketilmesi gerekir. Su tüketimi daha hızlı bir şekilde metabolizmanızı çalıştıracaktır ve midenizde tokluğa sebep olacaktır. Yemeğe başlamadan en az 30 – 40 dakika kadar önce su tüketmenizin sizin için faydası olacaktır. Bunun yanı sıra su içmek cilt hücrelerinizi yenileyerek canlandırmasına yardımcı olacaktır.

Verdiğiniz kiloların kalıcı olmasını istiyorsanız yukarıda nedenleri ile birlikte açıklamaya çalıştığımız etkenleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Kaynak: https://site-backlink.com/tPAQe

hakkında Gizem Sürer

Check Also

hıckırık

Hıçkırık Deyip Geçmeyin! Ciddi Rahatsızlıkların Belirtisi Olabilir

Hıçkırık Diyip Geçmeyin! Ciddi Rahatsızlıkların Belirtisi Olabilir Hıçkırık, ansızın başlıyor ve çoğu zaman ciddi bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Uzmanı Mustafa MUTLU | Tasarım İzmir Kent Ajans