Home / Dekorasyon / İzmir Otomatik Kepenk Sistemleri ve Çeşitleri!

İzmir Otomatik Kepenk Sistemleri ve Çeşitleri!

Eski tarz kepenklerin aksine otomatik kepenkler duvara monte edilmiş bir uzaktan kumanda veya bir düğme/anahtar yardımıyla elle kontrol edilen otomatik kepenk sistemleridir.

Otomatik kepenk sistemleri, güvenlik ve dekoratif görünüm sağladığından, kapıları veya pencereleri kapatmak için tercih edilen ve özellikle ofiste kullanılan otomasyon sistemine sahip kepenk türleridir. Eski tarz otomatik kepenk sistemi çeşitleri demir veya sac malzemelerden yapılmış ahşap kanatlar kapaklar şeklinde kullanılmıştır.

Eski tarz kepenklerin aksine otomatik kepenkler duvara monte edilmiş bir uzaktan kumanda veya bir düğme/anahtar yardımıyla elle kontrol edilen otomatik kepenk sistemleridir. Yani onları açmak ve kapatmak için fiziksel kuvvet uygulamaya gerek kalmayacaktır. Bu nedenle işlemler sırasında kaza olasılığını ortadan kaldırmanın yanı sıra eski tarz kepenklerden çok daha kullanışlı olması fazla tercih edilmesini gösteren sebeplerden biridir.Diğer avantajlar arasında imalatta kullanılan malzemelerin kullanımı ve farklı renk seçeneklerinin veya tasarımların kullanılması sayılabilmektedir. Alüminyum, çelik ve galvanizli gibi hammaddeleri kullanarak üretilen otomatik kepenkler zarif bir görünüm sunmaktadır. Elbette, kapı, pencere veya garaj kapısının büyüklüğüne bağlı olarak farklı boyutlarda üretilebilir / kullanılabilirler ve kişisel tercihlere göre farklı renklerde boyanabilme özellikleri vardır. Uzun ömürlülüğüne ek olarak kullandıkları malzeme ve sistemler sayesinde de yüksek düzeyde güvenlik sağlamanın yanı sıra iş yerleri veya ev sahiplerinin beklentilerini de maksimum düzeyde karşılamaktadırlar.

Otomatik kepenk çeşitleri için genelleme yapmak doğru olmayabilir.

Otomatik Kepenk Çeşitleri?

Otomatik kepenk çeşitleri için genelleme yapmak doğru olmayabilir. Piyasadaki otomatik kepenkler kullanıldığı yere göre elektrik veya motor, kullandıkları motorların markalarına göre farklı modellere göre tercih edilmektedirler. Bununla birlikte kullandıkları yerler ve kullandıkları güç açısından onları farklı tiplere ayırmak mümkün olabilmektedirler.

Bu ayrı tip modellerin isimlerini sırasıyla belirtirsek. Galvanizli çelik kepenk, Poliüretan dolgulu alüminyum, Ekstrüzyon alüminyum, Pencereli ekstrüzyon alüminyum ve Poliüretan dolgulu galvanizli çelik kepenk olmak üzere 5 çeşit kepenk sistemi bulunmaktadır. Ayrıca yapı ve alana göre çeşitlilik göstermektedirler. Merak edilen ürün detaylarını ve özellikleri öğrenmek isterseniz ilgili linkten (http://www.yucesankepenk.com.tr/otomatik-kepenk-sistemleri/) inceleyebilirsiniz.

Güç Kaynağı Açısından Otomatik Kepenk Çeşitleri Farklılık Gösterirmi?

Güç Seçenekleri açısından otomatik kepenkler, elektrikli otomatik kepenkler ve motorlu otomatik kepenkler iki başlıkta incelenebilir ve farklılık gösterirler.

Çalışma sistemlerinde bazı farklılıklar olmasına rağmen, bu farklılıklar çok önemli değildirler.

Motor Otomatik Kepenk

Motor otomatik kepenk sistemlerinin özelliklerinin güç alma sistemleri dışında elektrikli kepenkler ile aynı olduğu söylenebilmektedir. Çalışma sistemlerinde bazı farklılıklar olmasına rağmen, bu farklılıklar çok önemli değildirler. Kısacası, Elektrikli otomatik kepenklerin sahip oldukları tüm özelliklere sahip olduğu ve onlarla aynı avantajlara sahip olduğu söylenebilmektedirler.

Elektrikli Otomatik Kepenk

Çalışma sistemleri açısından, motorlu otomatik kepenkler arasında bir fark bulunmaz. Sadece çalışması için gereken enerji kaynağı farklı konumdadır. Tüm otomatik kepenklerde olduğu gibi genellikle açık havada kullanılmaktadırlar.

Kaynak:  http://www.yucesankepenk.com.tr

hakkında Gizem Sürer

Check Also

fethiye kelebekler vadisi, fethiye kelebekler vadisi kamp alanı, fethiye kamp,

Ülkemizde 16 Eşsiz Kamp Yeri

Ülkemizde 16 Eşsiz Kamp Yeri Türkiye, tüm güzelliklerinden faydalanabileceğimiz bir coğrafyaya sahip. Havası, denizi, güneşi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Uzmanı Mustafa MUTLU | Tasarım İzmir Kent Ajans