Home / Genel / Cilt Bakımı / Güneş Yanıklarına Etkili Maske Tarifleri

Güneş Yanıklarına Etkili Maske Tarifleri

Koca bir iş yılının ardından keyif dolu bir yaz tatili bütün insanların değişmez arzusudur. Yaz tatilinde insanlar denizin, kumsalın ve güneşin tadını doyasıya çıkarırlar.

maske , güneş yanıklar, doğal maskeler,

Yalnız birçok insanın yaz tatili güneş yanıkları nedeniyle kabusa dönüşebilmektedir. Önlem alınmadığında yaz aylarının yakıcı sıcakları yüzünüze zarar verip kötü bir görüntü oluşturabiliyor. Peki, güneş yanıklarını geçirmek için neler yapmalısınız? İşte, güneşten zarar gören kişilerin basit bir şekilde yapabilecekleri ve etkili sonuçlar veren doğal maskeler:

Salatalık Maskesi

Bu maske daha çok sıvı kaybına uğramış kuru ciltler için uygulanmalıdır. Birer kaşık yoğurt ve yulaf unu, yarım tatlı kaşığı bal ve bir rendelenmiş salatanın karışımıyla elde edilir. Uygulanışı ise, yüze hayli dolgun biçimde sürülür ve yarım saat sonra durulanarak yapılır.

Muz Maskesi

Muzu ezerek yarı akışkan hale getirin. Hafifçe yüzünüze sürün. Yaklaşık 10 dakika sonra durulayın. Yüzünüzdeki pürüzsüzlüğü ve canlılığı hissedeceksiniz.

Bal Maskesi

Bu maske güneş yanığına maruz kalan tüm yüz tiplerine uygulanabilir. Balın haki olması önemlidir. Yüzünüze sürdüğünüz balı 5-10 dakika sonra sırasıyla önce ılık ardındansoğuk suyla durulayın.

Yoğurt Maskesi

Bir kase yoğurdu yüzünüze özenle sürün. 5-10 dakika sonra da durulayın. Yoğurt içerisindeki maddeler güneş yanıklarını kontrol altına almada son derece etkilidir.

Avokado Maskesi

İkiye bölünmüş avokadonun bir yarısının ezin. Biraz bal ekleyerek yüzünüze uygulayın. Gözlerinizin üstüne de birer dilim salatalık yerleştirin. 10-15 dakika sonra bol su ile durulayın.

Kaynak: https://site-backlink.com/CmZvE

hakkında Gizem Sürer

Check Also

yüz sıklaştırma, kırışıklık, hifugold, ameliyatsız yüz gerdirme işlemi,

Kırışıklıklara Ameliyatsız Çözüm

Cilt, her katmanı ve her özelliğiyle gerçek bir mucizedir. İşçiliği kusursuz, işleyişi mükemmeldir. Ancak cildin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Uzmanı Mustafa MUTLU | Tasarım İzmir Kent Ajans