Home / Genel / Çocuğunuza, Kardeşinize Mutlaka İzletmeniz Gereken Filmler!

Çocuğunuza, Kardeşinize Mutlaka İzletmeniz Gereken Filmler!

Konu çocuklar olunca, film seyretme meselesi ikiye ayrılıyor: Sizin ona izlettirdikleriniz ve sizin ona izlettirmedikleriniz.

Miniklerin, henüz seçme şansı olmadığını unutmayın. İşte aileniz ve minikleriniz için film önerileri

Çocuk filmleri , film önerileri, film , Çocuk ,

1 – Keşke 30 Olsam

12 yaş ve üzeri

Çocuk filmleri arasında, yaşça biraz daha büyük çocuklara hitap eden bir film. Bir an önce büyümek isteyen çocuklar, ‘Sahiden istiyor muyum?’ sorusuyla karşı karşıya kalacak. Gönülden isteyerek tutulan dileklerin, umulmadık bir anda gerçek olabileceğini anlatan keyifli bir film. Jenna’nın, 13’üncü doğum günü partisinde, en yakın arkadaşı Lucy’nin muzip bir oyunuyla her şey alt üst olur. Hoşlandığı erkek Matt ile ilgili alay konusu olann Jenna, 30 yaşına gelene dek saklanmak ister. Ve elindeki dilek tozu sayesinde umulmadık bir biçimde isteği gerçek olur. Fıstık gibi bir vücut, rüya gibi bir daire, muhteşem bir gardrop, atlet bir erkek arkadaş, muhteşem bir iş, yıldız arkadaşlar… Bundan daha iyi bir hayat olabilir mi? Ne yazık ki Jenna, istediğinin bu olmadığını fark eder. Tek ihtiyacı olan, bir zamanlar partisini mahveden, çocukluk arkadaşı Matt’dir. Onun yetişkin haliyle karşılaştığında, tanıdığı eski Matt olmadığını fark eder.

2 – Patenci Kızlar

15 yaş ve üzeri

Ergenlik döneminde özgürlük mücadelesi veren çocuklar, kötü giden anne-çocuk ilişkilerini gözden geçirebilir. Bu filmin çocuk filmleri arasında ergenler için yeri ayrı. Teksas’taki yaşam Bliss Cavendar’a iki seçenek sunar: Futbol ya da güzellik yarışması. Bu iki kategori, cinsel rollere göre paylaştırılmıştır.Bliss bu monotonluktan ve seçeneksizlikten bunalmaktadır. Eski güzellik kraliçesi olan annesi, Bliss’in de aynı yoldan gitmesini ister. Daha sert ve erkeksi özelliklere sahip olan Bliss’in ise planları çok başkadır.

3 – Milyonlar

9 yaş ve üzeri

Çocuk filmleri arasında, 9 yaş ve üzerine hitap eden bir film. Etik, insan olmak ve ruh kavramları bu filmde kayda değer bir biçimde ön plana çıkıyor.  İngiltere, yakılmak üzere götürülen paralarla yüklü bir trenin soyulması için bir hayduta fırsat tanıdığı sırada para birimini Pound’dan Euro’ya dönüştürmek üzeredir. Ancak hırsızlık esnasında 7 yaşındaki Damien’ın oyun evine bir bavul dolusu para düşer. Damien, ağabeyi ile birlikte bu paraları ne yapacağına karar verecektir. Parayı kullandıkça çocuklar, dünya ve etrafındaki insanların özde neyden yapıldıklarını görmeye başlarlar.

4 – Lego Film

6 yaş ve üzeri

Aslında her yaş grubu için çok eğlenceli! Çocuk filmleri arasında Oscar’lı bir film olarak tahtını koruyor. Geçtiğimiz yıllarda ‘en iyi animasyon’ dalındaki Oscar adaylığını kıl payı kaçırdı. Legolar evreninde geçen filmde, sıradan bir adam olan Emmet, beklemediği bir anda dünyayı kurtaran bir kahraman olma şansını yakalar. Legoların yaşadıkları dünya zorba ve kötücül bir lego tarafından tehdit edilmekte ve parçalarına ayrılmaktadır. Bu yıkımı durduracak kişi ise yanlışlıkla olağanüstü MasterBuilder ile karıştırılan Emmet’tir. Emmet bu talihsiz yanlış anlaşılmayı gidermek yerine kahraman olmayı seçer ve dört kişilik bir ekip kurar. Görevleri ise parçalarına ayrılan evrenlerini birleştirerek yapıştırmaktır.

5 – İnanılmaz Aile

7 yaş ve üzeri

Aile, cesaret ve kimlik temalarında olumlu mesajlar içeriyor. Mr Incredible adı altında kötülüklerle mücadele eden ve insanları kötücül şeylerden korumaya çalışan Bob Parr, dünyaca meşhurdur. Bir süre sonra emekliye ayrılmak ister. Eşi ve çocukları ile beraber daha sakin ve sıradan bir yaşam düzenine geçer. Çok geçmeden bu düzenden de sıkılır çünkü sigortacılık gibi bir iş onu pek kesmemektedir. Evren niyet ve isteklerini duyar ve ona bir mesaj iletilir. Bir adada artık gizli bir görevin sahibidir.

Kaynak: https://site-backlink.com/4IJBK

hakkında Gizem Sürer

Check Also

Evinizdeki Karıncalara Karşı Önlem

Evinizdeki Karıncalara Karşı Önlem Çoğumuz çocukluğumuzdan bu yana “karınca berekettir“ sözünü duymuşuzdur. Ancak, 2-4 mm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Uzmanı Mustafa MUTLU | Tasarım İzmir Kent Ajans