Home / Güzellik / Zeytinyağının Saça Faydaları!

Zeytinyağının Saça Faydaları!

Yemeklerde ve salatalarda sıklıkla kullandığımız zeytinyağının saça da birçok faydası vardır. Zengin ve nemlendirici bileşenler sayesinde zeytinyağını rahatlıkla saçlarınızda kullanabilir, banyonuzda tutacağınız bir şişe zeytinyağı ile daha parlak, daha güçlü ve daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.  Bu yazımızda sizlerle zeytinyağının saça faydalarını ve zeytinyağını nasıl kullanabileceğinizin yollarını paylaşacağız.

Zeytinyağının Saça Faydaları ve Kullanımı

Daha Az Kepek

Zeytinyağı ile karıştıracağınız limon suyu kepek problemi ile başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Limon suyu kepeklerin yumuşamasını sağlarken, zeytinyağı da derideki arınmış tabakayı nemlendirecektir. Tek yapmanız gereken eşit miktarda zeytinyağı, limon suyu ve suyu karıştırıp bu karışımla nemli saç derinize masaj yapmak ve 20 dakika boyunca beklemektir. Ardından saçınızı durulayıp şampuanlamak bu işlemi sonlandıracaktır. Bu işlemi haftada bir kereden fazla uygulamamanız gerekmektedir.

parlak ve güçlü saçlar
Zeytinyağının saça faydaları

Daha Kolay Uzayan Saçlar

Zeytinyağının saçlara olan en önemli faydalarından birisi, yeni saçların çıkmasınadestek olmasıdır. İçerisinde kimyasallar barındıran ve saç derinizde sorunlara neden olan ürünleri kullanmaktansa zeytinyağı kullanmakta fayda vardır.
Yıllar boyunca birçok amaç için kullanılan zeytinyağının saçlar için yenileyici etkisini çok az kişi bilmektedir. Zeytinyağı kullanımı, öncelikle saçlarınızı güçlendirir ve daha güçlü olan saçların kırılması da zor olacaktır. Ayrıca zeytinyağının nemlendirici etkisi saç derinizi besler ve bu da saç kaybı nedenlerinden birisi olan kepek oluşumunu engeller.

Güç ve Parlaklık

Saç nemlendiricinizin yerine zeytinyağı kullanarak; saçınıza kaybettiği nemi, sağlıklı görünümü ve parlaklığı geri kazandırabilirsiniz. A ve E Vitaminleri ile antioksidanlar açısından zengin olan zeytinyağı saçlardaki keratinin korunmasına ve saçınızın nem kazanmasına da yardımcı olacaktır.

İdare Edilebilirlik

Kuru ve yeterince beslenmeyen saçlara şekil vermek oldukça zordur. Zeytinyağı ile uygulanan yağ terapisi ile saçınıza şekil verebilmeniz kolaylaşacaktır. Bunun için yapmanız gereken ise yarım bardak zeytinyağını saçınıza sürüp yaklaşık 30 dakika beklemektir. Böylece saçınız ihtiyaç duyduğu nemi kazanacak ve saçınıza daha kolay şekil verilebilecektir.

 Doğanın mucizesi zeytinyağı karaciğeri temizler, sindirimi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır. Aynı zamanda cildi güzelleştirir, diyabete iyi gelir, kan basıncını düzenler ve stresi azaltması gibi daha birçok yararı vardır.

Kaynak: Posta

http://binterplast.com

hakkında Semra Mutlu

Check Also

Doğal Yüz Kremi,nemlendirici krem,yağlı ciltler için krem,kuru ciltler için krem,normal ciltler için krem

Farklı Cilt Tipleri İçin 3 Doğal Yüz Kremi

Kışın soğuktan, yazın sıcaktan zarar gören cildimizin bakımı oldukça önemlidir. Özellikle farklı cilt tipine göre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir