Home / Güzellik / Cilt Bakımı / Yoğurt maskesinin faydaları!

Yoğurt maskesinin faydaları!

Sivilce ve siyah noktalar için, solgun cilt için, kırışıklıklar için yoğurdun önerildiğini duymuş veya okumuşsunuzdur. Bunun nedeni yoğurdun cilt için faydalı vitamin ve mineraller bakımından zengin olmasının yanı sıra sivilceler, güneş ve diğer nedenlerden ötürü tahriş olan, kızaran cildi sakinleştirmesi.

yoğurdun cildimize etkisi
yoğurt maskesinin etkileri

Sofralarımızın vazgeçilmezi olan yoğurt, lezzetli bir yemek olmasının yanında size endişelenmeden atıştırmak ve de zevk almanız için sağlıklı bir fırsat sunan besinler ile doludur. Burada size yoğurdun sağlığa faydaları hakkında bilgiler değil, yoğurt yüz maskesi olarak kullanıldığında cildinizde ne gibi mucizeler yarattığını dair önemli bilgiler paylaşacağım. Çoğu kişi, yoğurt maskesi faydaları hakkında fazlaca bilgiye sahip değil.

Özellikle kadınların ortak olararak şikayetçi oldukları konulardan biri de cilt eşitsizlikleridir. Bu sebeple çareyi, cildimize zararlı ve kimyasal maddeler içeren kapatıcılarda buluyoruz. Cilt tonu eşitsizliklerini önüne geçebilmek için makyaj malzemelerini,  günlük kurtarıcılarımız haline getiriyor aynı zamanda cildimizin hava almasını önlüyoruz. Bu durum da zaman zaman ciltte deformasyonlar yaratabiliyor. Ciltteki deformeleri önleyen ve cildinize ferahlık verecek bir çok doğal maske cilt tonu eşitsizliğinizin önüne geçebilir.

Yoğurt maskesini nasıl uygulamalısınız?

Yoğurdu bir kaba koyup tahta kaşıkla çırpın. Çırpılmış yoğurt cilde hem eşit biçimde hem de daha kolay sürülür. Yoğurdu parmaklarınızın uçlarıyla fazla bastırmadan masaj yaparak yüzünüze ve boynunuza yedirin. Kuruyana kadar dokunmayın ki cildinizin her yanı maskeden eşit derecede faydalanabilsin. Maskenin kuruması cildinizin yoğurdu emdiği, onun besleyici değerlerini aldığı anlamına gelir. Bu aşamada yüzünüzü ve boynunuzu ılık suyla yıkayın. Temiz bir havluyla bastırmadan, nazikçe silin.

Kaynak: Akşam

http://binterplast.com

hakkında Semra Mutlu

Check Also

Sağlıklı saçlar

Sağlıklı saçların sırları…

Normal tarama ve yıkama işlemlerinde saçta yıpranma en alt seviyededir.  Ancak bazı işlemler saçın sağlam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir