Home / Genel / Yeşil Çay İle Kilo Verilir mi?

Yeşil Çay İle Kilo Verilir mi?

Yeşil çayın içinde bulunan kafein ve antioksidanlar kilo vermenize yardımcı olabilir. Bu yazımızda, yeşil çayın bazı bilimsel çalışmalara göre etkilerini keşfedin.

İdeal kilonuza ulaşmak için diyete mi başladınız? Tabii ki birileri yeşil çay tüketmenizi tavsiye etti, çünkü kilo vermenize yardımcı olacağını söyledi. Peki bu doğru mu? Yeşil çay ve kilo vermek arasında gerçekten bir ilişki var mıdır?

Bugünkü yazımızda, yeşil çay hakkında bazı bilimsel bilgiler sunacağız. Bu şekilde, gerçekten diyetinize eklemeniz gerekip gerekmediğini keşfedebilirsiniz.

Yeşil Çay ve Kilo Vermek: Yeşil Çayın Özellikleri

kilo vermek,  yeşil çay, diyet, Yeşil çay ve kilo vermek,

Bu çay antioksidanlar, vitaminler ve mineraller bakımından çok zengindir. Şüphesiz ki, yeşil çay bütün dünyada en popüler içeceklerden biridir. Farklı kültürlerden ve yaşlardan insanın bu çayı günün her saatinde içebilmesi bir sürpriz değildir.

Ayrıca A, B, C, D, E, H ve K vitaminleri ve krom, selenyum ve çinko gibi mineralleri içerir. Bu bileşikler metabolik fonksiyonları artırmaya yardımcı olur. Şimdi, kilo vermek için yeşil çay içmek gerçekten gerekli midir?

Yeşil Çayda Neler Vardır?

  1. Kafein

Bazı çalışmalara göre, kafein, yağ yakmaya yardımcı olabilecek, uyarıcı bir etkiye sahiptir. 1 fincan yeşil çay, 1 fincan kahveden daha az kafein içermekle birlikte, uyarıcı etkiyi vermek için yine de yeterlidir.

  1. Diüretik Özellikler

Bu içecek, vücudun artık ihtiyaç duymadığı maddelerin atılmasına yardımcı olan diüretik özelliklere sahiptir, böylece sıvı tutulumu ile mücadele etmektedir.

  1. Antioksidanlar

Bu içecek metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olan kateşinler dahil birçok antioksidan içerir. Bazı çalışmalar, günde 1 bardak yeşil çay içmenin vücuttaki antioksidan seviyelerini yükseltebileceğini öne sürmüştür.

Bu çayın ana antioksidanı, norepinefrin hormonunu parçalayan bir enzimi inhibe edebilen bir bileşik olan EGCG’dir. Enzim inhibe edildiğinde ve norepinefrin seviyeleri arttığında, yağ parçalanır.

Bu yazımızı da okumayı unutmayın: Metabolizmayı Hızlandıran Yeşil Çay, Greyfurt ve Nane İçeceği

Yeşil Çay Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Her gün yeşil çay içmek, enerji metabolizmasını artırarak yağların yakılmasına yardımcı olabilir. Şimdi bu içeceğin özelliklerini yukarıda tartıştığımızdan, yazımızın konusu olan bu soruya daha iyi cevap vermeye çalışacağız.

Gerçek şu ki, bu içecek kendi başına kilo vermeye yardımcı olmaz, ancak kilo kaybı için bir dost olarak kabul edilebilir.

Kaynak: https://site-backlink.com/5aYnz

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir