Home / Genel / Cilt Bakımı / Yaz Aylarında Doğal Olarak Parlayan Bir Cilt Elde Etmek İçin En İyi İpuçları

Yaz Aylarında Doğal Olarak Parlayan Bir Cilt Elde Etmek İçin En İyi İpuçları

Yaz aylarında cildiniz hakkında düşündüğünüzde ne düşünüyorsunuz? Size mükemmel güneş öpücüğü veren mükemmel görünüm veren pürüzsüz, sağlam ve ışıltılı bir ten rengi. Ancak, gerçeklik yazın parlayan cilde kavuşmayı zorlaştırabilir. İşte nedeni

cilt bakım, güzellik ipuçları,

Yazlar acımasız olabilir. Sıcaklık yükseldiğinde, sıcaklık ve nem zaten aktif yağ bezlerinizi hiperaktif hale getirebilir. Sonunda T-bölgesi, kaşıntılı kızarıklıklar, güneş yanığı ve erken yaşlanma belirtileri etrafında aşırı sebum oluşur. Bu nedenle, ilk savunma hattınız olarak uygun bir cilt bakım rutine ihtiyacınız var.

Bu güzellik ipuçları yaşam tarzınızdaki kıyafetlerin bir birleşimidir ve rutininizde birkaç cilt bakım ürünü içerir .

Yüzünüzü temizlemek, mevsim ne olursa olsun takip etmeniz gereken en temel cilt bakım rutinidir. Yazları, iklim zaten sıcak ve nemlidir. Yüzünüz bu sürede daha fazla yağ üretme eğilimindedir, bu nedenle temizleyicinizi buna göre değiştirmeniz gerekir.

Yağlı cilt, gözeneklerinizin kolayca tıkanmasına ve akneye neden olabileceğinden maksimum atışı alır. Yazları için salisilik asit içeren bir köpük temizleyici alın . Kuru cildiniz varsa kızarıklık ve döküntülerle karşılaşabilirsiniz. Yüzünüzü günde iki kez temizlemek için sabunlu olmayan bir yüz yıkama kullanın. Aynısı karma cilde sahip olanlar için de geçerlidir. Cildi normal olanlar yaz aylarında jel bazlı yüz yıkamaya geçebilirler .

  • Güneş kremi unutma

Bu yazları kesinlikle unutamayacağınız bir şey. Yüzünüz, elleriniz, bacaklarınız ve vücudunuzun diğer maruz kalan kısımları için güneşten korunma çok önemlidir. Aşırı UV maruziyeti cildinize kalıcı hasar verebilir ve güneş yanığı, kırışıklıklar, ince çizgiler ve erken yaşlanmaya neden olabilir. Geniş bir UV spektrumuna  sahip bir güneş kremi veya güneş koruyucuya yatırım yapın . Cildinizin açıkta kalan kısımlarına günde iki kez uygulayın.

  • Bir Antioksidan Yumruğu Ekleyin

İlave antioksidanlar içeren serumlara , nemlendiricilere ve güneşten koruyucu maddelere yatırım yapın . Örneğin, C vitamini cildinizi çevresel zararlardan korur ve kollajen gelişimini artırır. Doğal özler ve antioksidanlarla yüklü kremler ve serumlar iltihabı azaltır (yaz aylarında oldukça yaygındır), zararlı serbest radikalleri etkisiz hale getirir ve cildinizi onarır.

  • Kendinizi Sulu Tutun

Bolca su içiniz ve gittiğiniz her yere yanınızda bir su şişesi taşımayı unutmayın. Şişenizden yudumlamaya devam edin. Bu, cildinizi nemli tutmak, vücudunuzdaki toksinleri temizlemek ve sıcak yaz günlerinde tazelenmek için önemlidir.

  • Makyajı Kolaylaştırın

Yaz aylarında makyaj gelince, en az gidin. Bunun nedeni, hava çok sıcak ve nemli olduğunda cildinizin nefes alması gerekir. Fondöten olmadan kesinlikle yapamıyorsanız, lekesiz lekeleri önlemek için SPF ile renkli bir nemlendiriciye gidin ve yüz pudrasıyla kaplayın. Dudaklarını unutma. Rujların yerine, SPF ile renkli dudak balsamları kullanın . Ağır göz makyajından kaçının. Bunun yerine basit bir kajal’a sadık kalın.

  • Pul pul

Yaz aylarında cildiniz kendini sağlıklı tutmak ve tahrişleri veya güneş yanıklarını iyileştirmek için çok çalışır. Cildinize nazikçe eksfoliye ederek bu işlemde yardımcı olun. Peeling, ölü cilt hücrelerini temizlemeye yardımcı olur ve cildinizin parlak görünmesini sağlar. Cildinizi eksfoliye etmek için ev yapımı şeker fırçaları kullanabilir ya da sadece bir bez alır ve cildinizi nazikçe fırçalayarak kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, cildinizi fazla dökmeyeceğinizden emin olun.

  • Nemlendiricinizi Güncelleyin

Yaz aylarında cildinizin nemlendiriciye ihtiyacı olmadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Tek fark, kış aylarında kullandığınız ağır nemlendiricilerin yaz aylarında çalışmasıdır. Hava sıcak olduğunda hafif bir nemlendirici kullanmanız gerekir. Cildinizin esansiyel nemini sabitlemeye yardımcı olacak , yağsız ve hafif bir nemlendirici seçin (gündüz kullanımı için SPF’li bir tane seçin).

  • Göz bölgesi unutma

Gözlerinin etrafındaki alan, yüzünün geri kalanından daha hassastır. Bu nedenle özel bir bakıma ihtiyacı var. Ne zaman güneşe çıktığınızda güneş gözlüğü takmayı unutmayın. Bu, göz çevrenizdeki kırışıklıkların oluşmasını önler. Hem gündüz hem de gece nemlendirici göz kremi uygulamayı unutmayın . Hyaluronik asit , bal ve salatalık gibi nemlendirici bileşenler içeren ürünler kullanın . Kasları gevşetmek için her gece gözlerinizin etrafındaki bölgeye masaj yapın.

Kaynak: https://site-backlink.com/1tV8Q

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir