Home / Uncategorized / Yaşam Şeklinin Artık İnsana Bir Şey İfade Etmemesi: Nodus Tollens

Yaşam Şeklinin Artık İnsana Bir Şey İfade Etmemesi: Nodus Tollens

Kimi zaman size de sanki hiç anlamadığınız bir paragrafı tekrar tekrar okuyormuşsunuz hissi geliyor mu? Ya da hayatınıza dışarıdan baktığınızda sanki hayatınızın olması gerektiği yerde ve hatta çağda olmadığını düşünüyor musunuz? Bazen eskilere gidip hayatın sizin için daha anlamlı olduğu, kendinizi olmanız gereken zamanda hissettiğiniz anları tekrar tekrar yaşıyor musunuz? Nodus Tollens tam olarak bu, hayatınızı yaşama şekliniz artık sizin için hiçbir şey ifade etmiyor, sanki bugüne kadar yaşadıklarınız hep yanlış tercihlerin bir sonucuymuş da aslında siz başka bir hayatı yaşamalıymışsınız gibinize geliyor.

Bu tıpkı sırf sınava hazırlanmak için sadece önemli yerlerini okuduğunuz bir kitabın başına dönüp atladığınız yerleri de okumayı istemek gibi bir şey. Belki de hayatınızı nasıl yaşamak istediğiniz, hayatınızda önem vermediğiniz yerlerde gizlidir…

 

Yaşam Şeklinin Artık İnsana Bir Şey İfade Etmemesi: Nodus Tollens
Yaşam Şeklinin Artık İnsana Bir Şey İfade Etmemesi: Nodus Tollens

 

Yaşanan pişmanlıklar, ukte kalan şeyler, keşkeler biriktikçe Nodus Tollens gelip kapınızı çalıyor

Keşkelerin olmadığı, pişmanlıkların yaşanmadığı bir hayat mümkün değil belki, ama en azından bunlarla hesaplaşmanızı sonraya bırakmayın. Bu duygularınızı halının altına süpürmeyin, er geç karşınıza çıkıyor.

Bu hissiyat kişinin kendini bir işe yaramaz hissetmesiyle eş zamanlı olarak ortaya çıkıyor

Yani kendinizi meşgul edecek şeyler bulun. Hayatınızın rutinlerini kırmaya, farklı alanlara yönelmeye çalışın. Yeni şeyler öğrenmeye, yeni yerler görmeye, yeni insanlar tanımaya asla ara vermeyin.

Nodus Tollens güçlü bir hissiyattır, hayatınızda küçük değişiklikler yaparak onunla başa çıkmazsınız, kökten ve güçlü değişiklikler ister bu duygu

Bu sebeple böyle bir şeyin altından kalkabilecek gücü kendinizde bulamıyorsanız hiç girişmeyin. Hayatınıza yeni anlamlar katmaya çalışırken eldekinden de olmayın.

Hayatınızda, arkadaşım, sevdiğim, dostum, vs. dediğiniz insan sayısı azsa yerini bu hissiyat dolduruyor

Çünkü böyle insanların olmaması size hayatta başarısız olduğunuz hissi veriyor ve haliyle değişiklik yapmak istiyorsunuz. Arkadaş biriktirin, dostlarınız olsun, sevdiklerinizi kendinize yakın tutun.

Geçmişe dönük başarısızlıklarınızı, yapamadıklarınızı, vazgeçtiklerinizi sık sık düşünmek size hiçbir şey kazandırmaz, Nodus Tollens dışında

Elbette hayat muhasebesi yapılır, bazen oturulur ve geçmişin hesabı sorulur, ancak bunu adet edinirseniz tünelin sonu karanlık bir yere çıkar ki geri dönüşü inanın çok zor olur. Geçmiş hesabınızı kararında yapın.

Herkesin hayatı kendine, hayatınızı başkalarının hayatlarıyla kıyaslamaya bir son verin

Başkalarının hayatlarına imrenmenin, onlar gibi olmak istemenin, neden benim hayatım da böyle değil diye kendinize sorular sorup durmanın sonu yok. Ancak her hayat kendi içinde güzel, sadece bakıp görme meselesi. Sizin yapmak istediklerinizi yapan başkaları olabilir, onların yapamadıklarını da başkaları yapıyor, bu böyle böyle devam edip gidiyor. Başkalarının hayatına imrenmek yerine kendi yaşamınızın güzelliklerine veya onu güzelleştirmeye odaklanın.

Büyük değişiklikler yapmak zor değil, mesele bu değişiklikleri benimseyip yola devam edebilmek

Büyük değişiklikler yapılır. Her şeyden vazgeçilir, işten istifa edilir, ev, araba satılır, belki evlilikler bile bitirilebilir. Peki sonra? Sonra ne yapacağınızı hiç düşündünüz mü? Nodus Tollens öyle ani çarpar ki hiç düşünmeden hayatınızı üzerine kurduğunuz her şeyi yıktırır size peki yenilerini inşa etmek için kararlılık, güç, azim ve zaman var mı? Bunu düşündünüz mü hiç? Ani kararlar vermeyin.

 Kendinize mutlaka zaman tanıyın, alelacele bir şeylere atlamayın

Bunu bir orta yaş krizi olarak da düşünebiliriz, hemen hayatınızda köklü değişiklikler yapcak için kolları sıvamayın. Kendinizi ve çevrenizi dinleyin, yaşantınıza bir şans verin, rutinlerinizin dışına çıkın. Hala olmuyor diyorsanız birlikte Nodus Tollens’i dibine kadar yaşarız o zaman.

Nodus Tollens etrafınızdaki insanları kırmanıza sebep olabilir, aman dikkat

Bazı şeylerin sebebi olarak arkadaşlarınızı, etrafınızdaki insanları görme eğilimine girebilirsiniz ya da hayatınızı değiştirmeye insanlardan başlamak isteyebilirsiniz. Bunu yapmayın, telafisi mümkün olmayan sonuçlarla karşılaşabilir, bu hissiyatı kolaylıkla depresyona ve yalnızlaşmaya dönüştürebilirsiniz.

 Nodus Tollens nedir bilin

Yaşadıklarına anlama verebilmek için bu gerekli. İçinizde kopan fırtınanın adını koyun, yaşadıklarınızla yüzleşin, kendinizin farkına varın. Bilmediğiniz bir şeyle mücadele edemezsiniz.

Yaşadığınız duygu durum bozukluğunu başka şeylerle karıştırmayın

Yani hissiyatınızın adını doğru koyun. Çünkü Nodus Tollens pek çok psikolojik rahatsızlıkla benzer semptomlar sergiler. Üzüntünüzün, kederinizin, yalnız kalmak istemenizin, değişim ihtiyacınızın nereden kaynaklandığını mutlaka çözün. Çözemiyorsanız mutlaka yardım alın.

Kaynak: https://onedio.com/haber/herkesin-hissettigi-fakat-isminin-ne-oldugunu-bilmedigi-23-duygu-566822

hakkında Gizem Sürer

Check Also

Vartolu, 12 Numaralı Adam, Çukur , Erkan Kolçakköstendil

Çukur’un Vartolu’su Erkan Kolçak Köstendil’in Yeni Projesi!

Çukur dizisinin efsaneleşen karakteri Vartolu’ya can veren Erkan Kolçakköstendil, ’12 Numaralı Adam’ oyunuyla Anadolu turnesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir