Home / Genel / Cilt Bakımı / Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

İnsan vücudun da belli oranda yağ bulunur, bu yağ vücudumu işlevini devam ettirmesi için gereklidir. Cildimizde bulunan yağ oranın dengeli olması bizim için çok önemlidir cildimizde bulunun yağlanmanın fazla olması aslında cildimiz kırışmasını önler yaşlanmayı geçiktirir, ama yağlı ciltler sivilce, gözenek proplemleri ve ciltlerinin cabuk kirlenmesinden dolayı genel olarak cilt enfeksiyonları karşı hassastır.

Yağlı ciltler atmosferde bulunan kirli havadaki tozları ve pislikleri ciltlerine gelmesini engeleyemezler, bu sebepten dolayı yağlı bir cilt yapısına sahipseniz mümkün oldukça cildinizi temiz tutmalı cilt bakımını ihmal etmemelidirler.

Yağlı cilt, cilt bakımı, yağ , yağlanma, cilt , yağlı ciltler,

Sivilce:

Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde Sebum salgısının aşırı olması sebebi ile cilt gözenekleri çok çabuk kirlenir ve bu gözenekler tıkanır. Tıkanan gözenekler bakteri ve mikrop üreterek şişmeye başlar. Eğer yüzünüzde çok sivilce varsa gözenekleri açmak için buhar banyosu ve gözenekleri açan cilt bakım maskeleri uygulamalısınız.

Gözeneklerin Tıkanması:

Yağlı cilt yapısına sahipseniz karşılaşacağınız diğer sorun ise cildinizdeki gözeneklerin tıkanması sorunudur. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltlerindeki gözenekler daha geniştir, bu sebepten dolayı geniş olan gözeneklere kirlerin girmesi daha kolay olduğundan cilt proplemleri yaşaması kaçınılmazdır. Cildinize makyaj ve bakım yaparkende dikkatli olmalısınız gözeneklerin geniş olmasından dolayı makyaj kalıntıları bu gözenekleri tıkayabilir. Cildiniz için uyguladığınız cilt bakım ve makyaj  ürünlerinin doğal olmasına dikkat edin.

Cilt Yağlanması Neden Olur?

Cilt yağlanmasına sebep olan pek çok etken vardır. Bu etkenlerinden en önemlisi dengesiz beslenme, çevrenin etkisi, yaş ve hormonel dengesizlik etkilerini en başta sayabiliriz. Bu sebeplerinin ortadan kaldırılması ile cilt yağlanması problemide kendiliğinden kaybolacaktır.

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağlı cilt yapısana sahip iseniz size vereceğim tarifler ile bu sorunuzundan kurtulabilirsiniz. Yağlı cilt yapısına sahip kişilerin ilk uygulaması gereken kural gözeneklerin açılmasıdır.  Gözeneklerin kapalı olması sivilce ve siyah noktaların oluşmasına sebep olacağından ,evde kendinizde rahatlıkla yapabileceği yağlı cilt bakımı için tarifleri kendinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Yağlı Cil Bakımı İçin Maden Suyu

Maden suyu içerdiği minareller ve doğal olmasındAn dolayı, Tonik ile beraber cilt temizliği yapıldığında çok büyük etkisini göreceksiniz. Tonik ile beraber kullanıdığınızda ciltte bulunan sivilceleri, siyah noktaları ve cillte bulunan lekeleri temizlediğini göreceksiniz ayrıca cildinizin yağ dengesini sağlayarak sağlıklı bir cilt görüntüsü kazanacaksınız. Maden suyu ayrıca ölü derileri yok ederek cildinizin yenilenmesi sağlamaktadır.

Pek çok cilt hastalıklarına sebep olan yağlı ciltler için evde yapacağınız yağlı cilt bakımı maskeleri cildinideki yağ oranını dengeleyip cildinizi temizleyecektir.

Kaynak: https://site-backlink.com/g3Qgj

hakkında elif oğuz

Check Also

topuk , Çatlak topuklar, ayak bakımı,

Çatlak Topuklardan Kurtulmak İçin Doğal Tedaviler

Çatlak topuklardan kurtulmak için mi uğraşıyorsunuz? Bu yazı tam size göre! Çatlak topuklar zayıf ayak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir