Home / Genel / Cilt Bakımı / Vücut Pudrası Nedir?

Vücut Pudrası Nedir?

Vücut pudrası isminden de anlaşılacağı üzere vücut için yapılmış olan bir kozmetik ürünüdür. Gerekli zamanlarda vücut pudrasından yardım alarak güzelliğimizi destekleyebiliriz.

Pudra
Vücut Pudrası Nedir?

VÜCUT PUDRASI NEDİR?

Pudra, genellikle makyaj malzemesi olarak kullanılan, pişik dediğimiz vücut kızarıklarına iyi gelen bir çeşit kozmetik malzemesidir. Eskilerde pirinç unundan elde edilen pudra değişen teknolojiden nasibini almış, başka malzemelerden de yapılmaya başlanmıştır.

VÜCUT PUDRASINI HANGİ DURUMLARDA KULLANIRIZ?

Yüz pudrası: Makyaj yapmadan önce yüzünüze sürdüğünüz pudra makyajın cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlar. Yani bir nevi makyaj tutucu görevi görür. Eğer kuru bir cildiniz var ise pudradan uzak durmalısınız. Fondötenden sonra sürdüğünüz pudra ise fondötenin mat görüntüsünden sizi kurtarır. Sizi doğal bir görüntüye kavuşturur.

Saç kesimi: Saçınızı kestirdikten sonra etrafa dağılan özellikle göğüs ve boyun bölgesine yapışan küçük kılları yok edebilmek için kullanırız vücut pudrasını.

Cilt koruma: Eğer tüylerinizi alacaksanız duşa girmeden önce kuru bacaklarınıza uyguladığınızda yumuşak, ipeksi bir doku elde edersiniz ve jileti daha kolay uygularsınız.

Kaynak: https://www.haber365.com.tr/kadin-haberleri/vucut-pudrasi-nedir-nasil-kullanilir-h83959.html

hakkında Semra Mutlu

Check Also

Aloe vera, Aloe vera suyu, aloe vera suyu faydası, aleo vera suyu içilirmi

Aloe Suyu Nedir?

Aloe suyu, aslında hem bilimsel hem de ortak ad olan Aloe Vera bitkisinden elde edilen, besin bakımından yoğun bir içecektir ! Aloe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir