Home / Genel / Cilt Bakımı / Vücudumuzda Kalan Nemlendirici Ve Güneş Kremlerinin Zararı Var mıdır? Varsa Neler?

Vücudumuzda Kalan Nemlendirici Ve Güneş Kremlerinin Zararı Var mıdır? Varsa Neler?

Hepimiz artık biliyoruz ki güneşin zararlı ışınları cilt sağlığımıza oldukça zarar vermekte. Cilt sağlığımızı önemsiyorsak ve dikkate alıyorsak güneşten korunmanın tek yolu güneş koruyucu krem kullanmak.

Güneş kremi kullanarak güneşin cildimizde oluşturacağı birçok hasardan kendimizi korumuş oluruz.

Güneş koruyucu krem kullanırken kremin bitme korkusu ile az kullanmak yapılan başlıca hatalardan birisidir. Çünkü az sürüldüğü zaman üzerinde spf korumasının değerinde cildinizi korumuyor. Güneş kremi kullanırken doğru miktarda ve doğru şekilde uygulanmalı. Yüz bölgenize en az yarım tatlı kaşığı sürerek ovalayınız. Kullandığınız güneş koruyucu krem tam koruma için 50 faktörlü olmasına dikkat edin.

mutlaka temizleyiniz, temizlik , Güneş kremi , güneş koruyucu,

Güneş Kremini Hangi Sıklıkla Uygulamalıyız ?

Güneş kreminizi günün belirli aralıklarında yani üç saate bir yenileyiniz. Cildiniz güneşe karşı hassas ise sivilce leke oluşumu artabilir. Bu yüzden bitkisel içerikli güneş koruyucu krem tercih edebilirsiniz. Artık günümüzde çok kullanılan ve bilinen anti-aging etkili güneş kremleri var. Bu kremler cildimizin nemini koruyor ve cildimizin daha canlı gözükmesini sağlıyor.

Güneş kreminizi mutlaka evde uygulayın. Tatilde iseniz havuz ya da deniz başında, evde iseniz dışarıya çıkarken uygulayacağınız güneş koruyucu krem sizi güneşin zararlı ışınlarından korumaz. Kreminizi dışarıya çıkmadan 20 dakika önce uygulayınız. Güneş koruyucu kremlerinizin sağlık bakanlığı tarafından onaylı olmasına dikkat ediniz. En önemli konulardan birisi ise geçen seneden kalma güneş koruyucu kremlerinizi kesinlikle kullanmayınız.

Güneş kremini gece yatarken cildimizden nasıl temizlemeliyiz?

Güneş koruyucu kremi gece yatmadan önce mutlaka temizleyiniz. Çünkü güneş koruyu krem deri gözeneklerini tıkadığı için sivilce ve akneye neden olabilir. Çift aşamalı temizlik ile güneş koruyucu kremi cildinizden temizleyebilirsiniz. Öncesinde yağ bazlı bir ürünle cildinizi iyice temizleyin ve bol su ile yıkayın. Ardından su bazlı bir jel ile cildinizi güzelce temizleyin. Yapacağınız bu temizleme cildiniz de var olan sivilce ve siyah noktalara da iyi gelecektir.

Kaynak: https://site-backlink.com/ObWVY

hakkında Gizem Sürer

Check Also

hıckırık

Hıçkırık Deyip Geçmeyin! Ciddi Rahatsızlıkların Belirtisi Olabilir

Hıçkırık Diyip Geçmeyin! Ciddi Rahatsızlıkların Belirtisi Olabilir Hıçkırık, ansızın başlıyor ve çoğu zaman ciddi bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir