Home / Genel / Varisler İçin Arnavut Biberi İle Merhem Hazırlanışı

Varisler İçin Arnavut Biberi İle Merhem Hazırlanışı

Bu tüyoları uygulamaktan çekinmeyin ve varisli damarlarınız için bu basit ve ucuz arnavut biberi ile hazırlanmış merhemi bugün kullanmaya başlayın!

Varisli damarlar pek çok rahatsızlığa sebep olur. Hoş olmayan bir görünüme ve bacakta rahatsızlığa neden olur. Ancak endişelenmeyin! Evde yapılan basit çözümler size yardımcı olabilir. Bu yüzden bugün size varisli damarlarınız için Arnavut biberi merhem yapılışını anlatacağız.

Varisli Damarlar

Varis, Arnavut biberi merhem, Varisli damarlar, basit çözüm,

Varis dolaşım problemleri sonucu bacaklarda şişmiş damarlarolarak ortaya çıkan bir sorundan başka bir şey değildir. Bu sorun, kalbe yeterli oksijenin taşınmasını engelleyen valvüler yetersizliktir.

Burada bahsettiğimiz Arnavut biberi merhemi bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Geleneksel tıbbi ve cerrahi tedavilerden daha ucuz ve oldukça etkilidir.

Halen piyasada bu rahatsızlık için birçok pahalı tedavi şekilleri bulunuyor. Ancak bu doğal ve ucuz tedavi şekli de etkilidir ve sizi hızlı sonuçlara ulaştırabilir! Bacaklarınızdaki istenmeyen görünümü iyileştirecek ve ağırlık hissi, kramplar ve bacak ağrıları gibi rahatsız edici semptomları kökünden kazıyacaktır.

Nasıl Hazırlanır?

Yapacağınız tek şey sağlıklı yiyecekler satan bir pazar ya da marketten arnavut biberi satın almak. Bilmeniz gereken şey ise Arnavut biberinin Şili, Meksika ve Venezuela gibi ülkelerde kırmızıbiber olarak bilinmesidir.

Bu bitki yemeklere güçlü, keskin ve acılı bir tat vermesi için kullanılır. Ayrıca bu bitki kan dolaşımına da yardımcı olur. Toplardamar sağlığını destekler, sirkülasyonunu düzenler. Artı, bacaklardaki damarların tembelliğini engelleyerek, varisli damarlardaki rahatsız edici durumları kökünden ortadan kaldırır.

Malzemeler

 • 2 çorba kaşığı Arnavut biberi (30 g)
 • ½ fincan balmumu (100 g)
 • 1 fincan badem yağı (250 ml)

Balmumu ve badem yağının yapısında Arnavut biberine benzer özellikler vardır.  İltihap sökücü özelliğine ek olarak, bacak eklemlerinde elastikiyeti ve esnekliği arttırırlar.

Gereçler

 • Cam kase
 • Tahta kaşık
 • Hava geçirmez kap

Hazırlanışı

 1. İlk önce balmumunu cam kabın içine dökün ve suyla eritin.
 2. Eridikten sonra, iki kaşık Arnavut biberi ve badem yağını ilave edin.
 3. Kısık ateşte ve tahta kaşıkla karıştırmaya başlayın.
 4. Homojen bir karışım elde ettikten sonra, ocağı kapatın ve oda sıcaklığında 10 dakika kadar bekletin.
 5. Hazırladığınız karışımı sertleşmeden hava geçirmez bir kabın içine aktarıp, burada muhafaza edin.

Bu merhemi günde iki kere uygulamalısınız. Sabahları kalktığınızda ve geceleri yatmadan önce merhemle birlikte bacaklarınıza 10 dakika masaj yapın. Benzer şekilde, bacaklarınızda bir ağırlık veya kramplanma hissettiğiniz zamanlarda bu merhemi kullanabilirsiniz.

Kaynak: https://site-backlink.com/kiNMD

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir