Home / Genel / Uzun Tırnaklar Hastalık Saçıyor

Uzun Tırnaklar Hastalık Saçıyor

Kadınların vazgeçilmez alışkanlıklardan biri olan tırnak uzatmak, göründüğü kadar masum değil. Tırnaklarınızın sağlığı ve hijyeni için bu alışkanlığınızı terk etmeniz gerekiyor.

Tırnak diplerine yerleşen bakteriler, ne kadar yıkarsanız yıkayın tırnaklara tutunarak yaşamlarına devam ediyorlar. Uzun tırnaklar ise bakteriler için bulunmaz bir yaşam alanı oluşturuyor.

tırnak,tırnak uzatmak,tırnak uzatmanın zararları
Tırnak Uzatmak Zararlı Mı?

TIRNAK DİPLERİNDE YAŞIYORLAR

El hijyeni ile ilgili yapılan araştırmalarda tırnak diplerinize yerleşen bakteriler ne kadar temizleseniz de yok olmadıklarını ortaya konuldu. “Ben ellerimi her gün yıkıyorum” deseniz de bu durum kendinizi kandırmaktan öteye gitmiyor. Çünkü o bakteriler uzun tırnakların dibinde yaşamaya devam ediyor.

PROTEZ TIRNAKLAR DA AYNI

Gerçek tırnaklarda karşılaşılan bu hijyen sorunu protez tırnaklar için de geçerli. Protez tırnaklar da bakteriler için ideal yaşam alanları sunuyor.

İDEAL TIRNAK BOYU

Tırnak boyunuz uzun olduğu zaman ishale neden olarak sağlığınızı olumsuz etkilemektedir. İshalin ölümcül etkilerinin olduğunu söylersek ne kadar dikkatli olmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Tırnaklarınızı kısa kesip sık sık yıkarsanız tırnaklarınızla ilgili bir sağlık sorunu yaşamayacaksınız.

kaynak:https://www.yenikadin.com/tirnak-uzatmak-mi-asla-11901174-haberi/

hakkında seda can

Check Also

topuk , Çatlak topuklar, ayak bakımı,

Çatlak Topuklardan Kurtulmak İçin Doğal Tedaviler

Çatlak topuklardan kurtulmak için mi uğraşıyorsunuz? Bu yazı tam size göre! Çatlak topuklar zayıf ayak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir