Home / keşfet / Umudunu Kaybetmeyen İnsanların Belirgin Özellikleri

Umudunu Kaybetmeyen İnsanların Belirgin Özellikleri

Umut etmek bir şeyler istemek değildir, umut etmek daha güzel, daha dolu, daha anlamlı bir hayat yaşamanın anahtarıdır. Umut hayata tutunmanızı sağlamaz, bilakis umut hayatın kendisidir, bundandır ki umudunuzu kaybettiğinizde, aslında elinizden kayıp giden bizzat hayatınızın kendisidir.

Umudunu Kaybetmeyen İnsanların Belirgin Özellikleri
Umudunu Kaybetmeyen İnsanların Belirgin Özellikleri

Elimizde umutlarımızdan başka neyimiz var ki? En zor anlarda hayata tutunmamızı, en zor işlerin altından kalkmamızı, hayata dört elle sarılmamızı sağlayan şey nedir sizce? La Bretonne’nin de dediği gibi “Umut, insanoğlunun bütün acılarının merhemidir”. O halde gelin umudunu kaybetmeyen, “bir yerde yaşam varsa, orada umut da vardır” şiarını benimsemiş olan insanların özelliklerine bir göz atalım.

1. Umutlu insan cesur insandır, çünkü her umduğunun gerçekleşmeyeceğini bilir, acı çekmeyi, hayal kırıklığı yaşamayı göze alır.

1. Umutlu insan cesur insandır, çünkü her umduğunun gerçekleşmeyeceğini bilir, acı çekmeyi, hayal kırıklığı yaşamayı göze alır.

3. Korkularının üzerine gitmek deyiminin en çok yakıştığı insandır umutlu insan, pes etmez, geri adım atmaz, istediğine ulaşmak için mücadeleden vazgeçmez.

4. Umutlu insan yaşam alanının, hayatının ne kadar geniş olacağına kendisi karar veren insandır, başkalarının koyduğu sınırları tanımaz.

5. Sanılanın aksine umutlu insan asla gerçeklerden kopuk değildir, o sadece gerçekleri oluşturanın kendisi olduğunu bilir ve kendi gerçeğinin peşinden koşar.

6. Umutlu insan hayallere dalıp giden, zor zamanlarında umuduna sarılan kişi değildir, umut ettiğini gerçekleştirmek için kendinde sürekli güç bulan kişidir.

7. Umutlu insan hayatın detaylarda, küçük şeylerde saklı olduğunu bilen kişidir, hayata başka bir gözle, farklı pencerelerden bakmasını başaran kimsedir.

8. Umutlu insan için asla bir son yoktur, tam her şey bitti dediğin anda o aslında yeni başlıyordur, farklı umutlar, farklı heyecanlarla.

9. Hatalarını ve yanlışlarını kabullenen insandır umutlu insan ve bir sonraki adımında neleri değiştirmesi gerektiğini iyi bilen.

10. Asıl yenilginin umudunu kaybetmek olduğunu iyi bilir, bu yüzden mücadeleleri kaybeder ama savaşı asla kaybetmez umutlu insan.

11. Umut etmenin acı çekmek olduğuna asla inanmaz, çünkü bilir ki umut etmek çekilen acıların onu getirdiği noktadır, elindekini kaybetmez.

12. Hayatı yaşanabilir, katlanılabilir kılmak için başvurulan bir yol değildir umut etmek, umut etmek mücadele azminin yakıtıdır onun için.

13. Her iyi şeyin bir sonu, her kötü şeyin sonunda da bir umut ışığı vardır… Bunu en iyi bilendir umutlu insan.

14. Hayatını anlamlı kılmak için umut etmesi gerektiğini bilir, yıkılan umutların hayatını da yıkmasına izin vermez, zira onun için bu yeni bir başlangıçtır.

kaynak: http://blog.milliyet.com.tr/life-of-pi–sakin-umudunu-kaybetme-/Blog/?BlogNo=410990

hakkında Gizem Sürer

Check Also

stresi azaltmak için, stres, stresle nasıl başa çıkılır,

Stresle Nasıl Başa Çıkılır?

Stresli bir durumla baş başa kaldığınızda kendinizi daraltmak yerine bunları deneyin… İlginç ama, pek çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir