Home / Moda & Trend / Topuklu ayakkabı giymenin zararları neler?

Topuklu ayakkabı giymenin zararları neler?

Topuklu ayakkabı giymenin sağlığınıza zararları olduğunu eminiz ki biliyorsunuz. Peki bu zararların neler olduğunu biliyor muydunuz?

Topuklu ayakkabı
Topuklu ayakkabı giymenin zararları neler?

Topuklu ayakkabıya olan ilgi ve sevgileri oldukça yoğundur. Her kadın çok fazla topuklu ayakkabıya sahiptir. Hatta sahip oldukları yetmez ve daha fazlasını isterler. Kadınlar topuklu ayakkabı ile daha özgüvenli ve cesaretli olurlar. Daha güzel, seksi ve uzun göründüklerini düşünürler fakat topuklu ayakkabılar, kadınların sadece ayaklarında değil vücudunda da birçok hastalığa yol açmaktadır.

Topuklu ayakkabıların topuk boyu genellikle 5 cm olarak başlamaktadır ve bu boy oranı her modelde farklılaşmaktadır. 5 cm topuklu ayakkabılarda yürüyüş bozulur, yürümede sorun yaşanır. 7,5 cm topuk boyunda yük ve basınç artarak, sorun yaratmaya başlar. Topuklu ayakkabılar yürüyüş esnası ve sonrasında ağrılara sebep olur.

Ayak ve parmaklarda şekil bozukluklarına neden olur. Ayak ve parmak sorunlarının yanı sıra, bel ve dize zarar vererek kireçlenme, şiddetli ağrılara sebep olur.Bel kavisinin artmasına neden olur ve vücut yapısına zarar verir.

Kaynak: https://www.neoldu.com/topuklu-ayakkabinin-zararlari-5867h.htm

hakkında Semra Mutlu

Check Also

fotoğraf , Hadise , makyajlı , makyajsız

Hadise İsyan Edip Yatak Pozu Paylaştı…

Makyajsız kameraların karşısına geçen Hadise gelen eleştirilere tepki gösterdi. Kadınlara seslenen şarkıcı, “Hadi herkes makyajsız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir