Home / Genel / Tırnak Uzatma Yolları

Tırnak Uzatma Yolları

Sağlıklı bir tırnak ortalama günlük olarak 0,1 mm. kadar uzar. Tırnakların günlük bu şekilde uzaması ve kesilecek konuma gelmesi durumu sağlığınızın iyi olduğunu gösterir.

Tırnaklarınızın normal bir şekilde uzamaması B7 vitaminin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. B7 vitamininin eksikliğinin yanı sıra stres, deprsyon, tırnak mantarı, tırnakta sedef, dengesiz beslenme ve bazı diğer hastalıkların sonucunda meydana gelebilir.

Tırnaklarınız hızlı uzamıyorsa ne yapmalısınız? Sizler için hızlı tırnak uzatma yollarını en ince ayrıntısına kadar hatta hızlı tırnak uzatma kürleri ve hızlı tırnak uzatma yöntemleri evde yapabileceklerinizi anlatacağız.

Uzun ve sağlık tırnak çoğu kadının hayalini kurduğu hatta dış görünüşünde en çok önem verdiği yerdir tırnakları. Tırnaklarınızın hızlı ve sağlık bir şekilde uzamasını istemez misiniz? Öyleyse yapmanız gerek ilk şey, tırnak yeme alışkanlığınız varsa kesinlikle bundan vazgeçmeniz gerekmektedir.

Tırnaklarınızın hızlı uzamasının yanında sağlıklı olmasını isteyebilirsiniz. Herkesin kendi bünyesine göre tırnak uzama hızı bulunmaktadır. Ancak tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız tırnaklarınızı koruyup bakımlarını detaylı bir şekilde yapmalısınız

 hızlı tırnak uzatma yöntemleri, tırnak, hızlı tırnak uzatma yolları,

Sağlık Tırnak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • En önemlisi ve bizim size tavsiyeler konusunda ilk önereceğimiz durum tırnak yeme alışkanlığı varsa kesinlikle vazgeçmeniz olacaktır. Çünkü hem tırnak sağlığı hem de görünüş olarak hoş bir görüntü olmayacaktır.
  • Kullandığınız sabunların sert ve kaba olmamasına dikkat etmelisiniz. Sert ve kaba sabunlar tırnaklarınızı daha kolay kırılgan hale getirmektedir.
  • Elleriniz yıkadıktan sonra kuruladığınız havlunun kesinlikle yumuşak olmasına dikkat edin ve kurularken elleriniz okşar gibi kurulayın.
  • En dikkatsiz olunan konu da herhangi bir şeyin kapağını açarken tırnaklarınızı kullanmanız. Bu yöntemden uzak durmalısınız. Yoksa tırnaklarınız daha uzamadan kırılabilir.
  • Biotin takviyesi kullanarak tırnaklarınızın sağlam olmasını ve uzamasını sağlayabilirsiniz.
  • Genel olarak kış aylarında denilse de her zaman ellerinizi ve tırnaklarınız nemlendirmeyi unutmayın.
  • Tırnaklarınıza oje çıkarmak için kullandığınız asetonu çok sık kullanmayınız. Aseton, odun asidinin kireçle doyurulup kuru halde damıtılmasıyla elde edilen yanıcı, renksiz, eter kokulu ve eritici özelliği olan bir sıvıdır.
  • Yukarıda verilen maddeler tırnaklarınızın sağlıklı kalmasını ve hızlı tırnak uzatma konusunda sizlere yardımcı olacak en önemli konulardır. Verilen bu maddeleri dikkate aldıktan sonra sizler için hızlı tırnak uzatma kürleri konusunu anlatacağız.

Kaynak: https://site-backlink.com/tp3jG

hakkında Editör

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir