Home / Moda & Trend / Tehlikeli Trend: Altın ve Sim İçeren Yiyecekler Her Restorana Giriyor

Tehlikeli Trend: Altın ve Sim İçeren Yiyecekler Her Restorana Giriyor

Tehlikeli Trend: Altın ve Sim İçeren Yiyecekler Her Restorana Giriyor

Zenginliğin sonucunda insanların kalkışmayacağı çılgınlık yok. Kıyafetlerinden evlerine, yediklerinden bakımlarına kadar her şeyde lüksü öyle bir seviyeye çıkardılar ki; parayla yapılabileceklerin sınırları neredeyse tamamen zorlanmış durumda. Bunun bir örneği de altın ve diğer değerli materyallerle kaplı “lüks yiyecekler”.

altın, altın kaplama yemek, lüks yemekler, ilginç yiyecekler, tuhaf yemek kültürü
Altın kaplama yemekler

Dünyada en ilginç yiyecekleri aslında Çinliler değil, zenginler yiyor.

“Çin’de şunu yiyorlarmış” diye başlayan cümlelerde eksik bir detay var. Çin’de ne kadar tuhaf ve nadir bir şey yiyorsanız, o kadar zenginsiniz demektir. Bu tür yiyeceklere zenginler ulaşabildiği için tuhaf yemek kültürü bir gösteriş çabasından başka bir şey değil.

Batıda da durum pek farklı değil. Restoranlar lüks seviyesini artırdıkça menüler de ilginçleşiyor. Örneğin Danimarka’nın bu turşu ve balıklı lüks tatlısını yemek için tanesine 300 Dolar ödemelisiniz.

Artık altın kaplı yemekler moda

Zenginlik denince akla ilk gelen materyallerden biri altın ve bir süredir lüks yemek dünyası kafayı altına takmış durumda. İncecik katmanlar halinde altınla kaplanan yemekler çok popüler. Kim Kardashian’ın en yakın arkadaşı Jonathan Cheban’ın “altın kaplama” tavukları büyük ilgi görüyor.

altın, altın kaplama yemek, lüks yemekler, ilginç yiyecekler, tuhaf yemek kültürü
Lüks yemekler

Aslında altının yemeklerde kullanılması yeni bir şey değil. Hindistan’da ve pek çok kültürde altın yüzyıllarca yemeklerde kullanılsa da genellikle tatlının bir süsü, tabağın köşesinde bir garnitür gibi düşünülmüş.

“Ne var bunda? Şımarık zenginler biraz daha eğlensin” diye düşünmek yanlış. Çünkü her konuda olduğu gibi bunda da zenginlere özenen daha düşük gelirli insanlar da bu yiyecekleri talep etmeye başladı. Ucuz bir tavuk fast-food şirketi sadece bir günlüğüne ve belli restoranlarda altınlı tavuk kanatları sattı. Sadece 5 Dolar olan bu kanatlar şampanyaya batırılmış ve üstlerine altın sosu serpilmişti.

Pek çok ulaşılabilir fiyatlı kafe ve restoran menülerine altın olmasa da, simli yiyecek ve içecekler eklemeye başladılar.

 

kaynak: Onedio

http://binterplast.com

hakkında Gizem Sürer

Check Also

Spor Salonu

Spor Salonu’na Giderken Çantanızda Olması Gerekenler!

Spor çantanızın olmazsa olmazlarını belirlemenin tam zamanı. Spora giderken ya da başlamadan önce eksiklerinizi kısaca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir