Home / Sağlık / Süt reçeli nedir?

Süt reçeli nedir?

Süt reçeli tarifi, karameli anımsatan görüntüsüyle İspanyol bir kahvaltılık çeşididir.  Süt reçeli ile ister kahvaltı sofralarınızı renklendirebilirsiniz, isterseniz tatlılarınızın yanına servis edebilirsiniz. İşte sizler için araştırıp bir araya getirmiş olduğumuz süt reçeli tarifimiz.

Süt reçeli
Süt reçeli nedir?

Süt reçeli tarifini diğer tariflerden ayıran en önemli özelliği süt ile yapılıyor olmasıdır. Aniden gelen tatlı krizlerinize de ilaç gibi gelecek olan Süt reçeli tarifinizi evinizde çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Diğer reçellere göre kemik sağlığınıza da kalsiyum desteği sağlayacak olan süt reçelini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Tabii her besinde olduğu gibi süt reçelinin de tüketimini abartmamanız şartıyla…

Süt reçeli nasıl yapılır?

Süt, vanilya ve şekeri derin bir tencereye koyup kaynatın. Kaynayan sütün içine karbonatı ekleyin ve  kremyaı ekleyip çırpın. Bu aşamada dikkatli olun çünkü karbonat veya kabartma tozu eklediğinizde sütünüz kabaracak. Orta ateşte ara sıra karıştırarak 2 saat kadar pişirin. Reçel kıvamına gelince ocaktan alın ve kuru kavanozlara boşaltın soğumaya bırakın. Soğuyan reçellerinizi buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/sut-receli-tarifi-pembenar-detay-tatlilar-2576223/

 

http://binterplast.com

hakkında Semra Mutlu

Check Also

Tek Çocuk Olan Kişilerde Obezite Riski!

Ankara’da 3 bin çocuk üzerinde yapılan araştırmada, kardeşi bulunmayan çocuklarda obezite görülme oranının daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir