Home / Sağlık / step-aerobik ile yağ yakmak mümkün mü?

step-aerobik ile yağ yakmak mümkün mü?

Step- Aerobik;  müzik eşliğinde, tempolu açma germe hareketlerinden oluşan bir spordur.

Spor, zayıflama ya da kilo alma gibi amaçlar için zoraki yapıldığında hayli külfetli olabilmektedir. Çünkü zayıflama ve kilo alma düzenli yemek ve spor ile beraberinde insan iradesi de gerektirdiğinden durum hayli karmaşık bir hal almaktadır. İşte, Step-aerobik programları bu durumu ortadan kaldırmakta; sizlere müzik eşliğinde çok eğlenceli bir ortamda spor yapma, spor yaparken zevkle vakit geçirme imkanı sağlamaktadır

Yağ yakma söz konusu olduğunda, aerobik egzersizleri en iyisidir.

Düzenli kardiyo, vücudunuzun enerji için yağ kullanabilme yeteneğini artırarak metabolik aktiviteyi yükseltmede katkıda bulunur. Problemin bir parçası olan toksinlerin ve sıvı tutulumunun yok edilmesine destek olmak için çalışır, böylelikle bazen hiç fark etmeden kilo verebilirsiniz.

Step aerobik, sadece yağ yakmakla kalmayan aynı zamanda kas kütlesini geliştirmeye yardımcı olan birkaç aerobik egzersizden biridir.1990 yılından beri egzersiz programlarının bir parçası olmuştur.

yağ yakmak
step-aerobik

Bu aktivite, farklı koreograflanmış ritimlerle, küçük bir platform veya basamağa inip çıkmaktan oluşmaktadır. Siz adım attığınızda fiziksel güç, denge ve konsantre olma becerisini kazanırsınız.

Hepsinden önemlisi, aerobik egzersizleri, günlük rutininize dahil etmek için bir spor salonuna gitmeniz gerekmez. Şanslıyız ki çoğu aktivite kendi evinizin rahatlığında veya dışarıda yapılabilir.

EGZERSİZ YAPILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!

• Eğer insülin kullanan bir şeker hastası değilseniz, istediğiniz saatte egzersiz yapabilirsiniz. Yeter ki yapın. Eğer egzersiz isteğinizi ertelerseniz bir müddet sonra vazgeçersiniz..
• Yağ yakmak için mutlaka aerobik egzersizler dediğimiz kalp hızını arttıran egzersizler yapmak gerekir. Hızlı yürüme, yüzme, bisiklete binme, ip atlama gibi egzersizler bu gurup egzersizlerdir.
• Metabolizma Hızını arttırmak için direnç egzersizleri de yapılmalıdır. Ağırlık kaldırma bu egzersizlerdendir. Ancak bu egzersizlerin mutlaka bir spor eğitmeni tarafından kişiye özel planlanması gerekir. Aksi taktirde yüksek ağırlığa bağlı sakatlanmalar ortaya çıkabilir.

Kaynak: Hürriyet

 

hakkında Semra Mutlu

Check Also

Protein eksikliği tedavisi, kwashiorkor, Protein Eksikliğinin Belirtileri , Protein eksikliğini tespit etmek,

Protein Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

Merdiven çıkmak ya da köpeğinizi yürüyüşe çıkarmak gibi basit bir fiziksel aktivite yaptığınızda bile yoruluyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir