Home / SPOR / Spor Yapıyorsanız Bu Besinleri Tüketin!

Spor Yapıyorsanız Bu Besinleri Tüketin!

Spor Yapıyorsanız Bu Besinleri Tüketin!

ananas, spor yapmak, ananas faydalarıAnanas
Özellikle ananasın ortadaki sert kısım yendiğinde müthiş bir ödem söktürücü bulmuşsunuz demektir. Aynı zamanda ananas protein sindirimini arttırır. Ama bu özelliğinin kullanabilmen için ananası et grubu besinler ile birlikte pişirmelisiniz. Ya da et yemeğinin yanında hazırladığınız salatanın içine koyabilirsiniz. Protein sindirimi arttığında, metabolizma hızlanır.Tüm iyi yönlerine rağmen günde 3 dilimden fazla tüketmen alerjen etkilere yol açabilir.

 

fıstık, ezme, fıstık ezmesi, spor, fıstık ezmesi faydalarıFıstık Ezmesi

Yüksek yağ oranına rağmen dozunda yendiğinde tam bir mucize yaratan fıstık ezmesi, lif oranının yüksek olması nedeniyle uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur. Sporcuların vazgeçilmez besini olan fıstık ezmesi, e vitamini ve çinko yönünden zengin ve kas kaybını azaltıyor. eğer düzenli egzersiz yapıyorsanız günde maksimum bir çorba kaşığı yemelisiniz.

 

avokado, spor yaparken avokadoAvokado
Egzersiz öncesinde tüketilebilecek yağ kalitesi çok yüksek ve iyi bir Omega-3 kaynağı bir besin olan avokado, vücuda dokuz farklı aminoasidin alınmasını sağlıyor. Günde 1/2 avokado sağlığınız için yeterli olabilir.

 

 

kinoa, spor yaparken kinoa yemek, kinoa faydalarıKinoa
Egzersizden 6 saat öncesi bir öğünde 4 çorba kaşığı tüketerek, egzersiz sırasındaki performansınızı arttırabilir ve yüksek protein ve posa içeriğiyle tok kalabilirsiniz.

 

 

muz, muz faydaları, spor, sporda muzMuz

Muz size spor öncesinde özellikle de kardiyo antrenmanlarından önce ihtiyaç duyduğunuz karbonhidratı sağlayabilir. İsterseniz sabahları yulaf ezmesine ya da smoothieye karıştırabilirsiniz. Güç toplamak için fıstık ezmesiyle birlikte kuvvet antrenmanları öncesinde de yenebilir.

hakkında Gizem Sürer

Check Also

Pilates yönteminde egzersizler

Pilates Ve Gerçekler!

Pilates’in Doğuşu 100 yıllık bir geçmişi bulanan Pilates, Joseph Pilates tarafından geliştirilerek günümüze ulaşmıştır. Çocukluğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir