Home / Genel / Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?

Cilt lekelerinin üzerine sürüldüğünde bu lekeleri gideren soğan suyu; saçlarımıza uygulandığında ise saçlarımızı gürleştiriyor, güçlendiriyor ve saç dökülmelerini önlüyor. Böylelikle daha canlı, parlak ve hoş görünen, çekici saçlara kavuşabilmemize olanak tanıyor.

Soğan suyu ile saç uzatma başlıklı bu yazımda saçları uzatan ve besleyen en etkili soğan suyu kürlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Keratinden oluşan saçlarımız, bileşenlerindeki kükürt sayesinde daha parlak, canlı ve güçlü bir forma kavuşuyor. Ancak saçlarımızda ki kükürtün ve kükürtü oluşturan bileşenlerin miktarının azalması, maalesef ki zamanla saçlarımızın zayıflamasına ve iyiden iyiye koparak, hacmini ve gürlüğünü kaybetmesine yol açıyor. Soğan suyunda bol miktarda bulunan ve kükürtün en önemli bileşenlerinden biri olan metilsülfonilmetan isimli madde, saçlarımızı besleyerek, gürleşmesine katkıda bulunuyor.

Yani saçlara düzenli olarak uygulanan soğan suyu; saçlarımızın gürleşmesini, hacim kazanmasını sağlamanın yanı sıra saç dökülmelerini ve kopmalarını da önlüyor. Sizler de saç dökülmelerinden ve kopmalarından şikayetçiyseniz; saçlarınızın yeterince güzel ve parlak görünmediğini düşünüyorsanız; vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin bir besin olan soğan suyu kürünü saçlarınıza düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Soğan Suyunun Saça Faydaları:

  • Saç dökülmelerini ve kopmalarını önleyen soğan suyu, aynı zamanda saçlarımızı besleyerek, ince ve kırılgan saçlarımızı ve saç köklerimizi adeta güçlendiriyor.
  • Saçta kepek oluşumunu önleyerek, daha çekici ve temiz saçlara kavuşabilmemize olanak tanıyor.
  • Saçlarımızı mantar ve saç kıran gibi saç hastalıklarına karşı koruyor.
  • Saç tellerimizi güçlendirerek, saçlarımıza ışıltı ve canlılık katıyor.
  • Mat görünen ve yıpranmış saçlarımızı toparlayarak, onarıyor.
  • Saç rengimizi koruyarak, saçlarımızdaki beyazlar ile savaşıyor.
  • Saçlarımızın daha hızlı bir şekilde uzayabilmesine öncülük ediyor.
  • Doğal bir antibiyotik olmanın yanı sıra güçlü bir anti bakteriyel olan soğan suyu; saçlarımızın derisine yerleşen ve burada üreyen bakterileri yok ederek, bu bakterilerin saç sağlığımızı olumsuz bir şekilde etkilemesini önlüyor. Yani saç diplerinde kan akışını hızlandırarak, saçlarımızın sağlıklı bir şekilde uzayabilmesini sağlıyor.
  • Direk olarak saç diplerine sürülen soğan suyu; saç diplerindeki dolaşımı ve kan akışını hızlandırarak; yeni çıkan saçların daha sağlam ve güzel olmasına katkıda bulunuyor. Aynı zamanda soğanda bulunan sülfür isimli bileşen, saçların sağlıklı bir şekilde uzamasından sorumlu olan kolajen üretimini uyararak, hızlandırıyor.

Kaynak: https://site-backlink.com/agWbZ

hakkında Editör

Check Also

 hızlı tırnak uzatma yöntemleri, tırnak, hızlı tırnak uzatma yolları,

Tırnak Uzatma Yolları

Sağlıklı bir tırnak ortalama günlük olarak 0,1 mm. kadar uzar. Tırnakların günlük bu şekilde uzaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir