Home / Genel / Cilt Bakımı / Sodayla yüz yıkamak!

Sodayla yüz yıkamak!

Cilt bakımı her kadının önem gösterdiği konulardan biridir. Her kadın güzel ve genç bir cilde sahip olmak ister. Yüz temizliği cilt bakımının temelini oluşturur. İyi bir yüz temizliği cildiniz için yapabileceğiniz en faydalı şeydir.

sodayla yüz yıkamanın faydaları
sodayla yüz yıkama

Yüzü soda ile yıkamak yüzünüzdeki yorgun görünümü alıp götürecek yerine daha enerjik bir ifadeniz olmasını sağlayacaktır. Soda ile yüz yıkama için ihtiyacınız olan tek şey buzdolabında bekletilmiş bir şişe soda. Sodayı alıp açtıktan sonra bir miktar bekleyin. Ancak tüm gazı kaçmadan soda ile yüzünüzü yıkayın. Daha etkili olmasını istiyorsanız yüzünüzü soda ile yıkadıktan sonra yüzünüze buz ile masaj yapabilirsiniz.

Cildinizin daha canlı görünmesini sağlayacak diğer taraftan sodalı buz küpleri. Bir şişe sodayı açıp bir süre bekledikten sonra buz küplerine doldurup 12 saat donmasını bekleyin. Buz küpleriniz ertesi gün kullanıma hazır olacaktır. Hazır olan sodalı buz küplerini alıp eriyene kadar yüzünüze masaj yapın. Daha etkili olmasını istiyorsanız buz küplerini dondurmadan önce içlerine bir miktar limon suyu da koyabilirsiniz.

Yüzünüzü soda ile yıkamak yerine bir pamuk yardımı ile yüzünüze masaj yaparak da kullanabilirsiniz. Bu da yüzünüzdeki kan dolaşımının artmasını sağlayacaktır.

Soda ile yüz yıkama işlemini sabah akşam uygulayabilirsiniz. Bu yöntem özellikle yağlı ciltler için önerilse de uygulamadan sonra cilt iyice nemlendirildiği sürece her cilt tipi tarafından kullanılabilir.

Kaynak: Habertürk

hakkında Semra Mutlu

Check Also

ağrı, Baş ağrısı, Baş ağrısının sebebi ,

Baş Ağrsına Doğal Kesin Çözüm

Baş ağrısı günlük yaşantımızın neredeyse bir parçası haline gelmiş durumda. Her zaman kullandığımız ağrı kesici haplar, baş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir