Home / Genel / Sizin İçin İdeal Yatak Seçimi Nasıl Yapılır?

Sizin İçin İdeal Yatak Seçimi Nasıl Yapılır?

Yatak seçenekleri o kadar fazladır ki doğru yatağı seçme zamanınız geldiğinde bunalabilirsiniz. Aşağıda bahsedeceğimiz noktaları anlamanız, iyi bir gece uykusu çekmeniz için en iyi yatağı bulmanıza yardımcı olacak.

Hangi yatağın sizin için tavsiye edilebilir olacağını bilebilmek için öncelikle hangi pozisyonda uyumayı sevdiğinizi göz önünde bulundurmalısınız.

ideal yatak, uyku, yatak, ideal yatak tercihi,

Sırt üstü mü yüz üstü mü yoksa yana dönerek mi uyursunuz?

Bu, iyi bir gece uykusu çekmek için almanız gereken yatak tipini belirlemenize yardımcı olacak.

  • Yüz üstü veya sırt üstü

Sizin için en uygun yataklar sert olanlardır. Çünkü sırtınızı düz tutmanıza yardımcı olacaklardır. Yatağınız yumuşak olursa sırtınız yayılıp rahatsızlık verici bir şekilde eğrilebilir. Bu da gelecekte sırt ağrısına yol açabilir.

  • Yana dönerek uyumak

Yana dönerek uyumak sizin için idealse sert bir yatak size yardımcı olmayacaktır. Daha yumuşak ve daha az sıkı olan ve vücudunuzun şeklini alan bir yatağa ihtiyacınız vardır. Böylece daha rahat bir pozisyon bulabilmeniz için omzunuz hafifçe yatağa doğru çökebilir.

Uyurken Çok Hareket Eder Misiniz?

Gece hareket edenlerle etmeyenlerin için ideal yatak tercihi birbirinden farklı olmalıdır.

Bazı geceler uyurken çok hareket ediyor bazen de neredeyse hiç hareket etmiyor olabilirsiniz. Hangisinin daha çok yaşandığını düşünerek tercihinizi yapın ve bu tavsiyeleri aklınızda tutun.

  • Çok fazla hareket edenler

Gece çok fazla hareket ettiğiniz için yatakta çarşaf bile kalmıyorsa sert bir yatak sizin için ideal olur. Böylece bir taraftan öbür tarafa dönmeniz için çok fazla enerji harcamanız gerekmeyecektir.

  • Çok az hareket edenler

Gece boyu aynı pozisyonda kalma eğilimi gösteriyor ve neredeyse hiç hareket etmiyorsanız, vücudunuzun ağırlığını eşit olarak dağıtan daha esnek ve daha yumuşak bir yatağa ihtiyacınız olacak. Böylece gece boyunca üzerine yattığınız yerde hareketsizlik nedeniyle bir ağrı veya rahatsızlık hissetmeyeceksiniz.

Kaynak: https://site-backlink.com/z0FUP

hakkında elif oğuz

Check Also

topuk , Çatlak topuklar, ayak bakımı,

Çatlak Topuklardan Kurtulmak İçin Doğal Tedaviler

Çatlak topuklardan kurtulmak için mi uğraşıyorsunuz? Bu yazı tam size göre! Çatlak topuklar zayıf ayak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir