Home / Güzellik / Cilt Bakımı / Siyah noktalardan arınma…

Siyah noktalardan arınma…

Bir çok kadının ortak sorunlarından biri de siyah noktalar. Özellikle yağlı ve geniş gözenekli ciltlerde oluşan siyah noktaların başta olan sebebi, dengesiz beslenme ve gün boyunca cildimizde biriken kir, yağ hatta makyaj. Sivilce ise siyah noktanın bir ileri evresi, bu yüzden sivilceye dönüşmeden önce siyah noktalar kurtulmak gerekiyor. İşte size yardımcı olacak siyah nokta temizleme tavsiyeleri:

sivilcelerden kurtulma
Siyah noktalardan arınma…

-Siyah noktalardan kurtulmak için öncelikle gözenekleri açmamız gerekiyor. Bunun için en iyi yol buhar banyosu. Başınızın üstüne bir  havlu örterek geniş bir kaba koyduğunuz sıcak suyun buharına yüzünüzü tutun. 5-10 dakika bekledikten sonra siyah noktalarınız daha kolay temizlenecektir.

-Siyah noktalarınızı temizlemek için sıkmak kesinlikle doğru bir yöntem değil. Bunun yerine iğnesinin çıkarttığınız şırıngayla siyah noktaların üzerine hafifçe bastırarak onları çıkartmayı deneyebilirsiniz.

-Şırıngayla çıkaramadığınız siyah noktalarla sakın inatlaşmayın. Bu yüzünüzle leke, iz bırakabilir. Kalan siyah noktalar için çözüm ise peeling.

Kaynak: Haber7

http://binterplast.com

hakkında Semra Mutlu

Check Also

cilt,yüzün yaşlanması,sağlıklı cilt,cerrahi işlem

Yüzünüzün yaşlanmasının , çaresi var mı?

Beden yaşlansa da ruh yaşlanmaz derler. Ruh ile beden arasındaki uyumu yakalama mücadelesidir aslında asıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir