Home / Sağlık / Diyet / Sıkça Yapılan Diyet Hataları!

Sıkça Yapılan Diyet Hataları!

Vücut yapınıza uygun diyeti bulmak kadar onu doğru uygulamak da önemli. Aldığınız fazla kiloları verebilmek için sayısız diyet formülü mevcut. Belki birçoğunu denediniz ama ideal kilonuza kavuşamadınız. Belki de verdiğiniz kiloları çok geçmeden fazlasıyla geri aldınız. Bunun nedeni diyetteyken yaptığınız bazı hatalar olabilir.

Kilo , fazla kilolar, Vücut, diyet, , diyet formülü ,

Su Kaybı Yaşamayın

Kilo verirken yağ yakar, ödem atarken ise su kaybedersiniz. Diyet yapmaya başladığınızda vücudunuz önce biriktirdiği ödemi atar. Bu süreci yağ yakmak ile karıştırmamak ve su kaybı yaşamamak için gün içinde almanız gereken su miktarını mutlaka alın. Doğru beslenme kadar su içmek de yağ yakımını hızlandırır ve sindirimi kolaylaştırır.

Light Ürünlerden Uzak Durun

Light ürünler yağı, şekeri ve kalorisi azaltılmış gıdalardır. Diğer gıdalardan tek farkı ise daha az kalori içermeleri. Light ürünleri dilediğiniz kadar tüketebileceğinizi düşünmeniz size fazla kalori olarak geri döner. Üstelik bu işlenmiş gıdalar kilo vermenize yardımcı olmadığı gibi sağlıksız beslenmenize neden olur. Bunun yerine işlenmemiş, doğal besinleri doğru ölçüde tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

Kahvaltıyı Atlamayın

Eğer kahvaltıyı atlıyor ve akşam yemeklerinde telafi ederim diye düşünüyorsanız kilo yerine enerji kaybı yaşayabilirsiniz. Protein ağırlıklı bir kahvaltı yapmak metabolizmanızı hızlandırır, gün içinde daha az kalori almanızı ve enerjik olmanızı sağlar.

Bitki Karışımlarını Bilerek Kullanın

Şifa kaynağı bitkiler depo yağların yakılmasına ve iştahı azaltmaya yardımcı oluyor. Ancak bilmeden yapacağınız karışımlar, bitki çayları ve kürler vücudunuzda toksik etki yaratabilir. Hangi bitkileri bir arada kullanabileceğinizi öğrenerek hem sağlığınızı koruyabilir hem de kilo vermenize yardımcı olacak karışımlar hazırlayabilirsiniz.

Aç Kalmayın

Aç kalarak kilo verebileceğinizi düşünmek diyette yapacağınız en büyük hatalardan biri olacaktır. Vücudunuz besin almadığında kilo vermek yerine sadece ödem atar. Aç kalmak su kaybı yaşamanıza neden olacağı gibi verdiğiniz kiloları da hızlıca geri alırsınız. Oysa vücudumuzun zayıflamak için sindirim yapmaya ihtiyacı vardır. Sağlıklı yağ, protein ve karbonhidrat alımını dengeli bir şekilde yapmak çok daha kolay kilo vermenizi sağlar.

Kaynak: https://site-backlink.com/DyFCr

hakkında elif oğuz

Check Also

Limon, Limon suyu, limonun faydaları,

Limon Suyunun Faydası Var Mıdır?

Limon suyunu pek çok yemekte kullanıyoruz. Peki ya yararlarını biliyor muyuz? Okuduğunuzda şaşkına döneceğiniz limonun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir