Home / İlişkiler / Evlilik / Samimiyetin Evlilikteki Yeri Nedir?

Samimiyetin Evlilikteki Yeri Nedir?

Ne yazık ki zamanımızda evlilikler çok kolay bitip, çok kolay boşanma ile son buluyor. Oysaki bu güven ve sevgi ortamı yeniden oluşturulabilse belki de, boşanma düşüncesi bile aklınıza gelmeyecek. Genelde kişiler boşanmaya, ileride daha iyi bir seçim yapabileceğini düşünerek,  küçük sorunları bile çözmektense boşanmayı dillendiriyor. Bu da karşı tarafa çok güven vermeyen bir mesaj iletiyor. İstatistikler en iyi eş seçimini ilk evliliklerde yaptığımızı ortaya çıkarıyor. Demek ki biz kendimize değiştirmedikçe eş seçiminde işler iyiye değil kötüye gidecek. O halde her tartışma da, boşanmayı ilk sırada düşünmek yerine ilişkilerinizi düzeltmenin  yollarını aramalısınız.

Uzun yıllar süren evlilikler üzerinde yapılan araştırmalar, karı-kocaların birbirlerini iyi yada kötü huyları ile değil, birbirlerini oldukları gibi kabul ettiğini gösteriyor. Uzun yıllar evli kalmayı başaran çiftler birbirlerinde kusursuzu aramanın yada karşılarındaki kişiyi değiştirmeye çalışmanın kendilerine ve ilişkilerine zarar getireceğinin farkındadırlar. Çözüm yanındakini olduğu gibi kabul edebilmeyi öğrenmek.

evlilikte güven karı-koca iletişimi
Evlilikte samimiyet!

İlişkinizin iyi olması, iyiye gitmesi için önce ilişkinizin iyileşeceğine inanmalısınız.Evliliğinizde her sorun yaşadığınızda karşı tarafı suçlarsanız, birbirinize ve ilişkinize güveniniz kalmaz. Fakat eşinize güven vermek istiyorsanız, işe kendinizi değiştirmekle başlamalısınız. Eşler işe kendini değiştirme ile başlarsa, aralarındaki iletişim yollarını sonuna kadar açmış olurlar. Böyle bir uğraş boşanmanın eşiğine gelmiş evlilikleri bile kurtarabilir.

Arkadaşça ilişkiler kurmayı başaran çiftler, birbirlerinin davranışları, kendilerine ters gelsede geçerliliklerini kabul ederler. Dostça ilişki bir evliliğin temellerini oluşturan parçalardır. Bu yolla eşler birbirleri üzerindeki etkilerini çıkarcılığa kaçmadan arttırabilirler. Eşine güven vererek kendisine açılmasını,  rahatlamalarını sağlayabilirler. Aynı görüşü paylaşmasalar bile, eşleri ile ilişkilerini rahat bir şekilde sürdürebilirler.

Evliliği, sağlıklı bir noktaya götürmek sizin elinizde.

Kaynak: Posta

hakkında Semra Mutlu

Check Also

tanışmak, tanışma,

Karşınızdaki Kişiyi Tanımak İçin Mutlaka Bu Soruları Sorun

Nasıl bir insanla karşı karşıya olduğunuzu anlamak her zaman kolay olmayabilir. Bu soruları sorarak karşınızdaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir