Home / Sağlık / Salçanın Küflenmesi Nasıl Önlenir?

Salçanın Küflenmesi Nasıl Önlenir?

Yemek tariflerinin olmazsa olmaz malzemesi salça, hızlı tüketilmesi gereken bir besindir. Aksi halde çabucak küflenir ve bozulur.

Salçanın küflenmesini önleyen yöntemlerle salçanızı daha uzun ömürlü ve sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz.

salça,salça küflenmesi,Salçanın Küflenmesi Nasıl Önlenir
Salçanın Küflenmesi Nasıl Önlenir?

SALÇANIN KÜFLENMESİNİ ENGELLEME YÖNTEMLERİ

Küçük ebatlar: Salçalar kısa sürede tüketilmesi gereken ürünler olduğu için küçük ebatlı paketler halinde almak küflenmeye zaman kalmadan tüketilmesini sağlar. Bu da küflenme sorununu engeller.

Cam kavanoz: Salçalar cam kavanozda saklamak daha sağlıklıdır. Cam kavanoz küflenme için teneke ambalaja göre daha etkilidir. Salça aldığınız zaman onu teneke ambalajdan çıkarıp cam kavanoza alabilirsiniz.

Serin ve kuru ortam: Salçaların küflenmesini engellemek için kuru ve serin ortamda saklamalısınız. Salçayı buzdolabınızda yer yoksa kilerde saklayabilirsiniz.

Hava almasın: Salçayı muhafaza ederken kapağını sıkıca kapatmaya ve hava almamasına özen gösterin. Bu, onun ömrünü uzatacaktır. Salçaya üzerini bir parmak geçecek kadar zeytinyağı eklerseniz, çok daha uzun bir süre taze kalacaktır.

kaynak:https://www.yenikadin.com/salcanin-kuflenmesi-nasil-onlenir-11947177-haberi/

hakkında seda can

Check Also

yağ yakımı, korse, korse kullanımı, Bel inceltmek,

Korse Kullanmak Zararlı Mı?

Vücudumuz yaradılışı gereği birbirinden bağımsız hareket edebilen bölümlerin hep beraber koordineli bir şekilde hareket etmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir