Home / Genel / Salatalığın Faydaları

Salatalığın Faydaları

Salatalık genel sağlık için faydalı bir ürün türüdür ve özellikle su içeriği yüksek olduğu için yaz aylarında tadını çıkarırsınız.

Ayrıca insan vücudu için gerekli olan önemli besinleri içerirler. Salatalık eti zengin olan vitamin A , vitamin C , ve folik asit ve sert dış ise, deri açısından zengin lif ve bir dizi mineraller içeren magnezyum , molibden, ve potasyum .

Salatalıkların Özellikleri

Salatalığın cilde faydaları, Salatalığın Faydaları, Salatalıkların Özellikleri,

Muhtemelen, yemek yerken, salatalıkların sahip olduğu yatıştırıcı ve serinletici doğa ile doğrudan konuşan, “Salatalık olarak serin” ifadesini biliyorsunuzdur. Bu meyveler daha çok taze yenmek için yetiştirilir ve Hindistan’da güneşli öğleden sonraları satılan dilimlenmiş salatalıkları bulacaksınız.

Salatalıkların derileri yeşilden beyaza kadar değişebilir ve bazen çeşide bağlı olarak pürüzsüz veya çıkıntılı olabilir. Salatalık derisinin içinde, aynı anda hem sulu hem de çıtır çıtır olan soluk yeşil eti bulacaksınız.

Salatalığın Sağlığa Faydaları

Salatalığın cilde faydaları, Salatalığın Faydaları, Salatalıkların Özellikleri,

Salatalığın sağlık yararları birçok kültürde yaygın olarak bilinmemekle birlikte. Taze salatalığın tadı diğer kabaklara kıyasla biraz yumuşak, susuzluğun giderilmesi ve kabakların soğuma özellikleri gerçekten canlandırıcı.

Salatalığın faydaları çoktur ve asitliğin önlenmesinden cildi iyi tonda tutmaya kadar uzanır.

Cilt bakımı

Salatalık, kaslarda, bağlarda, tendonlarda, kıkırdakta ve kemiklerde güçlü ve sağlıklı bağ dokuları geliştirmeye yardımcı olan önemli bir bileşen olan silika bakımından zengindir. . Ek olarak, Nutrition Review dergisindeki araştırmalar  , cilt sağlığı için sıvıların ve hidrasyonun önemini vurgulamaktadır.

Salatalık ekstresi genellikle güneş yanığı ve göz altı şişmesi gibi çeşitli cilt hastalıklarının tedavisi için topikal olarak kullanılır .  Bunlar, çeşitli cilt problemlerinde salatalıkların topikal olarak uygulanmasının sebeplerinden bazılarıdır.

Kabızlık ve Böbrek Taşlarını Önler

Salatalık hem lif hem de suyun mükemmel bir karışımıdır. Bu nedenle, vücudun korunması için yardımcı  gelen  kabızlık ve böbrek taşı. Düzenli olarak salatalık bakımından zengin salataların tadını çıkarmak, lif alımını arttırmanın harika bir yoludur. Salatalık ayrıca C vitamini, silika, potasyum ve magnezyum için iyi bir kaynaktır; hepsinin kendi sağlık yararları vardır.

Kan basıncını kontrol eder

DASH  diyetinde yapılan çalışmalar, ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün kan basıncınıdüşürmeye yardımcı bir yöntem olarak araştırmasına dayanarak geliştirilmiştir . Magnezyum, potasyum ve lif açısından yüksek gıdalar tüketmenin önemli olduğunu buldu. Bu kompleksler bakımından zengin bir diyeti yiyenler, deniz ürünleri, az yağlı süt ürünleri, yağsız et ve kümes hayvanları gibi diğer yiyeceklerle birlikte kan basıncı düşüşlerini gördüler.

Diyabeti Yönet

Bir hayvan  yayınlanmış bir çalışma içinde  Ethnopharmacolog Journal y salatalık, anti-hiperglisemik etkisi ışık tutmaktadır.  İnsülin üretimi sırasında beta hücrelerinin ihtiyaç duyduğu bir hormonu vardır. Karbonhidratların varlığı ve vücut üzerindeki etkileri glisemik indeks ile ölçülür.  Her besin maddesi farklı oranlarda temel besinleri içerir. Salatalıkların glisemik indeksi aslında sıfırdır, yani diyabetik hasta için iyi bir seçimdir ve bu nedenle glikoz seviyesini kontrol altında tutmaya yardımcı olabilir.

Antioksidan Güç Sağlayın

Salatalıklar, işlenmiş gıdalar ve yüksek şekerli gıdalarla birlikte tüketildiğinde sıklıkla antioksidanlar olarak işlev görebilir. Bir gereğince yayımlanan araştırmada yer  Beslenme, Sağlık ve Yaşlılık Journal , salatalık toz ay süren tüketim vücudun antioksidan aktivitelere iyileşme gösterir.

Kaynak: https://site-backlink.com/Ip1jy

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir