Home / Genel / Saçlarımızın Yağlanmasına Sebep Olan Alışkanlıklar…

Saçlarımızın Yağlanmasına Sebep Olan Alışkanlıklar…

Bu alışkanlıklara veda edip, saçlarının çabuk yağlanmasına engel olmaya var mısın?

Ağırlaşan, yağlı saçların için hangi bakımı yaparsan yap bir türlü tazelik, hafiflik hissini alamıyorsun değil mi? Belki de bazı alışkanlıklarını değiştirmen gerekiyor olabilir. Eğer sen de çabucak yağlanan saçlarından şikayetçiysen hemen bırakman gereken alışkanlıkları aşağıda bulabilirsin!

Saç, Yağlı saçlar için öneriler, yağlı saç,

  • Saçlarına sık sık dokunmak

Yağlı saçlar için önerilerde bulunurken ilk tavsiyemiz saçlarına dokunma alışkanlığından vazgeçmen olacak. Gün içerisinde elin sürekli saçlarına gidiyorsa, saçlarını parmaklarınla taramaya çalışıyorsan saçlarının daha çabuk yağlanmasına neden olabileceğini söylemeliyiz.

Saçlarınla oynadıkça parmaklarındaki kir ve yağ saç tellerine ulaşır; bu da saçlarının çok daha hızlı şekilde yağlanmasına neden olabilir. Aynı şekilde saçlarına sık sık dokunup oynadığında saç derindeki yağı saç tellerine de dağıtmış olursun. Böylece de saçların çok daha çabuk ağırlaşır.

  • Saçı çok fazla taramak

Saçlarını günde kaç kez tarıyorsun? Saçlarını günde 2-3 kereden fazla taramak saç derisindeki yağ üretiminin artmasına neden olabilir. Taraman gerektiği durumlarda yalnızca saçlarının uç kısımlarını tarayarak buna engel olabilirsin.

  • Taraklarını temiz olarak kullanmamak

Şekillendirici ürünlerin kalıntıları, toz, kir, yağ… Bunların hepsi temizlenmeyen tarak ve fırçalarda bulunanlar! Sen fırça ve taraklarını temizlemedikçe de saçını her taradığında saçlarına, saç derine ulaşıyorlar! Yani saçlarının temiz olmamasının nedenlerinden biri. Bu nedenle düzenli olarak taraklarını temizlemeye özen göstermelisin.

Kaynak: https://site-backlink.com/BtU7E

hakkında elif oğuz

Check Also

topuk , Çatlak topuklar, ayak bakımı,

Çatlak Topuklardan Kurtulmak İçin Doğal Tedaviler

Çatlak topuklardan kurtulmak için mi uğraşıyorsunuz? Bu yazı tam size göre! Çatlak topuklar zayıf ayak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir