Home / Genel / Saçlarımızı Güneşten Korumalımıyız?

Saçlarımızı Güneşten Korumalımıyız?

Güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan hasarı önlemek için kılcal damarların hidrasyonu büyük önem taşır.

Saçlarının parlak ve sağlıklı olması herkesin hoşuna gider ve bu sebeple de güzelliğine ve sağlığına dikkat eden tüm insanlar yıl boyunca saçlarına iyi bakarlar. Eğer siz de böyleyseniz, saçlarınızı güneşten nasıl koruyacağınızı bilmeniz oldukça büyük önem taşır.

Serbest radikallerin olumsuz etkileriyle savaşmak için gerekli adımlar atıldığı sürece, güneşe maruz kalırken bazı önlemler almak oldukça sağlıklı olacaktır. Saçlarınızı oksijenle açtığınızda saçlarınız cansızlaşır, rengini ve parlaklığını yitirirler. Bu yüzden saçınızın sağlıklı görünmesini istiyorsanız, bu bahsedeceğimiz önerileri denemeniz faydalı olabilir.

doğal , saç, güneş, güneşin olumsuz etkileri,

Saçlarınız yüzünüzü çerçeveler ve kişiliğinizi yansıtır. Bu yüzden saçlarınızı özellikle güneşin olumsuz etkilerine karşı korumanız oldukça önemlidir. Bunu dikkate almayan kişiler genellikle saçlarının kuruluğundan ya da kırılmasından şikayet ederler. Fakat kesime ya da kuaför salonlarında pahalı bakım yöntemlerine gerek kalmadan saçların yıpranması önlenebilir.

Saçlarınızı Güneşten Koruyan Mandalina ve Jojoba Yağı

Saçlarınızı güneşten korumanızın en iyi yolu saçlarınızın en başta hasar görmesine engel olmaktır. Bu sebepten ötürü, iki doğal malzeme ile evde kendiniz kılcal damarları koruyucu bir karışım hazırlayabilirsiniz.

Jojoba yağı saçı nemlendirir ve sebuma benzer bir dokusu vardır, bundan dolayı, çok yağlı değildir. Ayrıca, mandalina harika aromasının yanı sıra saç liflerine parlaklık katar ve onları canlandırır.

Malzemeler:

  • 4 yemek kaşığı jojoba yağı (60 ml)
  • 10 damla saf mandalin özü yağı

Uygulama:

  • Malzemeleri karıştırın.
  • Ardından bir sprey şişesine koyabilirsiniz. Ürünü saçınıza daha iyi dağıtabilmeniz için şişeye yarım bardak (100 ml) su eklemenizi tavsiye ederiz.
  • Bunun yanında bir kavanozda saklayıp avuç içlerinize dökerek parmaklarınızla saçlarınızı tarıyormuşsunuz gibi saçlarınıza dağıtabilirsiniz.

Sapka kullanın

Suya dikkat edin

Kaynak: https://site-backlink.com/s1Lmr

hakkında Gizem Sürer

Check Also

göz, Makyaj , Göz Sağlığı, göz makyajı,

Makyaj Yaparken Göz Sağlığınızı Korumalısınız! İşte Göz Sağlığını Korumanın Yolları

Kadınların güzel görünmek ve kendilerini iyi hissetmek için başvurdukları en pratik uygulama makyaj yapmak… Makyaj yaparken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir