Home / Genel / Saç Maşalarının Zararları…!

Saç Maşalarının Zararları…!

Bildiğimiz üzere, saç bakımı saç sağlığı ve güzelliği için olmazsa olmazdır. Güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak her kadının hayali olmakla birlikte bazı kriterleri dikkate alırsak hiç de zor değildir. Saç, folikül adı verilen bir yapı içerisinde büyür. Bu yapı yağ üretimi yaparak saçın ve saç derisinin nemini muhafaza eder ve saçı dış etkilerden korumaya çalışır. Tabii ki bu koruma her zaman yeterli olmaz. Sağlıklı, güçlü ve pırıltılı saçlara sahip olmak istiyorsak uygulamamız gereken birkaç işlem ve değiştirmemiz gereken birkaç alışkanlık bulunmaktadır.

Saç Maşaları
Saç Maşalarının Zararları…!

Isıtıcıların saça verdiği zararı minimum düzeye indirmek için;

  • Maşa ve düzleştiriciyi saç tamamen kuruyken uygulanmalı. Nemli ya da ıslak saç, kuru saça göre daha naziktir ve daha kolay kırılıp, zarar görür.
  • Bu tür ısıl ürünlerin saç temizken uygulanması, kalıcılığının daha fazla olmasını sağlar. Temiz saç daha kolay şekil alır, böylece daha az sıcak bir maşayla saça daha kolay şekil verebiliriz.
  • Bu ürünleri kullanmadan önce saçı ısıl işlemlere karşı koruyan bu ya da şunun gibi ürünler saçımızın kurtarıcısı olacaklar, fakat bunlar bir sihir değil. Bu tür ürünler saçın gördüğü zararı en aza indirgemeye yardımcı oluyor.
  • Saç düzleştirici ya da maşamızı kaliteli ve güvenilir bir markadan seçmeye özen göstermeliyiz. Parası bence önemli değil, şahsen benim saçlarım çok kıymetli : ) Titanyum maşa veya seramik maşalar saça en az zarar veren ısıl ürünlerden.
  • Siz de benim gibi yatmadan temiz saçı burarak ya da örerek bırakıp sabah açarsanız, doğal ve hareketli bukle-dalgalarla uyanabilirsiniz : ) Bu dalgalaırın maşadaki gibi kalıcı olmasını isterseniz de özel köpük ve sprey size yardımcı olacaktır.
  • Eğer düz saç isterseniz, onun da çözümü krem ve spreylerden geçebilir,ve bu tarz ürünlere göz atmanız yeterli.

Kaynak: http://www.ciltvemakyaj.com/sac-masalarinin-zararlari/

hakkında Semra Mutlu

Check Also

Aloe vera, Aloe vera suyu, aloe vera suyu faydası, aleo vera suyu içilirmi

Aloe Suyu Nedir?

Aloe suyu, aslında hem bilimsel hem de ortak ad olan Aloe Vera bitkisinden elde edilen, besin bakımından yoğun bir içecektir ! Aloe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir