Home / Genel / Cilt Bakımı / Sabahları Aynada Sağlıklı Bir Yüz Görün!

Sabahları Aynada Sağlıklı Bir Yüz Görün!

Sabahları Aynada Sağlıklı Bir Yüz Görün!

Her kadın tertemiz, sağlıklı, ışıl ışıl parlayan, yağdan, aşırı kuruluktan ve çevresel etmenlerin neden olduğu kirden uzak bir yüze ve cilde sahip olmayı hayal eder. Ama bu hayali gerçekleştirmek için ne yapıyoruz? Sağlıklı bir yüz için en önemli şey gece bakımıdır.

Günün yorgunluğundan sonra uğraşmak istemediğiniz ve önemsemediğiniz yüzünüzün, sabahları çok güzel görünmesini bekleyemeyiz. Tam tersi güzel bir sonuç için rutin bir gece bakımı planı hazırlamanız gerekiyor. İşte size tüyolar…

Yüzünüzde Makyaj Bırakmayınmakyaj temizleme, gece bakımı, yüz bakımı, gece yüz temizliği

Uyumadan önce yüzünüzü makyajdan arındırın. Ne kadar güzel ve kaliteli olursa olsunlar sonuçta kimyasal maddeler içeriyorlar. Gözeneklerinizi tıkıyor, yağ-siyah nokta-sivilce oluşumunu tetikliyorlar. Makyajınızı güzelce temizlemeden uyuduğunuz her gece cilt sağlığınıza daha çok zarar veriyor.

Cildinize Sevgi Gösterin

Gece bakım rutinlerinin amaçlarından biri kan dolaşımını hızlandırarak cildi yenilenmeye hazırlamaktır. Bunu da ancak parmaklarınız yardımıyla yapabilirsiniz. Ufak hareketlerle yüzünüze düzenli olarak masaj yapmalısınız. Böylece cilt gece bakım rutini için diğer adımlara hazır hale gelecektir. Hareketlenen cilt hücreleri daha dinç bir görünüme ulaşmanıza da yardım edecektir.

Temizleyici, Tonik, Nemlendirici: Muhteşem Üçlü

Gece bakım rutini bu üçlü olmadan gerçek bir gece bakımı olamaz. İlk adımda temizleyici ile makyajı temizliyorsunuz. Cildinize en uygun temizleyiciyi seçmeniz gerektiğini unutmayın. Cildi tahriş etmeden temizliği tamamladıktan sonra, gözeneklerinizi sıkılaştırmak için makyaj temizleme pamuğuyla cildinize pres şeklinde tonik uygulamalısınız. Tonikler her zaman kimyasal ürünler olmak zorunda değildir. Gül suyu, soda, sirke doğal tonikler arasında yer alır. son adımda ise cildi nemlendirmelisiniz. cildiniz ister kuru ister yağlı olsun hiç fark etmez. Gece nemlendirmesi uykuyla birleştiğinde sabah inanılmaz etkileri gözlemlemenizi sağlar. Önemli olan cilt tipine uygun nemlendiriciyi kullanmaktır.

peeling, peeling yapmaki maske, gece bakımı, haftada bir yüz bakımıHaftada Bir Gün Ayrılmaz İkili: Peeling ve Maske

En azından haftada 1 gün ayrılmaz ikili ile yüz bakım rutininizi zenginleştirmelisiniz. Ölü derilerden, siyah noktalardan kurtulmak için en önemli rutin peelingdir. Tahrişe yol açmadan yapılmış bir peelingden sonra maske uygulamasına geçebilirsiniz. Maske uygulamalarında cildinizin neye ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. Nemsizlikten şikayetçiyseniz nem maskeleri ya da fazla yağdan şikayetçiyseniz dengeleyici maskeler kullanmalısınız. Peeling ve maske uygulamalarından sonra da gözenekler açılacağı için yine tonik uygulaması yapmanız gerekeceğini unutmayınız.

 

hakkında Gizem Sürer

Check Also

doğal karışımlar, cilt bakımı, kişisel bakım tüyoları,

7 yağ ile güzelliğinize güzellik katın

7 yağ ile güzelliğinize güzellik katın Aylar önceden planlanmış olsa bile tatile çıkmak her zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir