Home / kadın / Regl – Adet Söktürücü Yiyecekler ve Çaylar

Regl – Adet Söktürücü Yiyecekler ve Çaylar

Adet Söktürücü Bitki Çayları

Adet söktürücü yöntemler her kadın tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. “Adet söktürücü bitki çayları” hem kişinin rahatlamasını sağlar hem de kanamanın başlamasında yardımcı olur. Adet gecikmesini ilaç yöntemiyle geçirmek yerine vücudunuz için daha sağlıklı olan “adet söktürücü doğal yöntemleri” kullanabilirsiniz.

Adet söktürücü yiyecekleri sürekli kullanılmasına gerek yoktur. Adet söktürücü yiyecekleri ve bitki çaylarını adet döneminize yakın günlerde kullanmanız da yeterli olacaktır. Bunun için de adet döneminin ne zaman olacağının bilinmesi gerekmektedir. Bunun için de Adet Dönemi Hesaplama içeriğini ziyaret ederek konu hakkında gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bitki çaylarını aktarlardan temin edilip kaynatılarak içilebilir, dilerseniz de hazır paketlerle satılan bitki çaylarından tüketebilirsiniz. Ülkemizde bolca bitki bulunmaktadır. Bu bitkiler şifalı bitkiler olarak herkes tarafından kullanılmaktadır.

Adet söktürücü bitki çayları, Adet söktürücü, Adet söktürücü yöntemler

İşte, herkesin kullandığı adet söktürücü bitki çayları aşağıda detaylı olarak görebilirsiniz.

Papatya çayı

Papatya çayı adet söktürücü bitki çayları arasında çok etkilidir ancak tek başına değil biberiye bitkisi ile karıştırılıp içilmelidir.

Kekik çayı

Adet söktürücü bitki çayları 1 su bardağı kaynatılan suya 1 çorba kaşığı kekik eklenerek 5 dakika bekletilir ve içilir. Günde 2 bardak içilmesi yeterlidir.

Kantaron çayı

1 su bardağı kaynatılan suya 1 çorba kaşığı kantaron eklenerek 15 dakika demlenmesi beklenir. Günde iki kere içilmelidir. Yemek sonrası içilmesi gerekir.

Havuç tohumu çayı

Havuç tohumu çayı hazırlanışında 1 bardak kaynamış suya 10 gr havuş tohumu atınız. Bu çayı demlenmesi için 10 dakika bekletiniz.

Melisa çayı

Bir tatlı kaşığı melisa ile 1 bardak su ile 5 dakika kaynatılır. Günde 3 bardak içilir. Adet söktürücü bitkiler arasında bulunan Melisa tüketimi belli dönemlerde tüketimi açısında önemlidir.

Nane çayı

Adet söktürücü özelliği bulunan nane çayının hazırlanışı; Bir tatlı kaşığı nane 1 bardak su ile kaynatılır. Günde 2 bardak içilir.

Isırgan otu çayı

1 çay kaşığı kurutulmuş ısırgan otunu kaynamış suyu atıp 10 dakika demlenmesi için bekleyiniz. Demlendikten sonra günde 3 bardak içiniz. Adet söktürücü bitki çayları arasında ısırgan otu en etkili olanlar arasındadır.

Adaçayı

1 tatlı kaşığı adaçayı kaynamış suya atılır. 5 dakika beklenir ve günde 2 bardak içilir. Adet söktürücü bitki çayları arasında oldukça etkilidir.

Kuş dili çayı

Bal ile kaynatılarak günde 3 defa içilmelidir. Adet sancısı ve adet kanaması için oldukça önemlidir.

Kiraz sapı çayı

Kiraz sapı kurutulmuş olmalıdır. Bir bardak su ile kaynatılır ve günde 3 bardak içilir.

Adet söktürücü bitki çayları, Adet söktürücü, Adet söktürücü yöntemler

Adet  Söktürücü Yiyecekler Nelerdir?

Adet Gecikmesinin Sebepleri arasında yer alan birçok sorun sadece ilaçlarla değil aynı zamanda bazı yiyeceklerle de giderilmektedir. “Adet söktürücü yiyecekler “çeşitli besinlerden oluşmaktadır. Bu besinler adet söktürücü olarak kullanır ve kişinin hamile kalmasını engeller. Aynı zamanda adet gecikmesi ve adet düzensizliğinde de kullanılmaktadır.

Adet Sancısını Gidermenin Yolları arasında gösterilen adet söktürücü yiyeceklerin bazılarını aşağıda detaylı olarak görebilirsiniz.

Kereviz

Kereviz günlük olarak tüketilmelidir. Adet söktürmede etkili özelliği sayesinde zır günlerinizde yardımcınız olacaktır.

Maydanoz

En etkili adet söktürücü bitkilerin başında gelir. Rahim uyarıcıdır. Bu yüzden gebelerin tüketmemesi gereken bitkilerdendir. 5 su bardağı su kaynatılır. Ardından temizlenip yıkanan bir demet maydanoz kaynatılan bu suya atılır. Yarım saat bekledikten sonra bu su sözülür ve gün boyu tüketilebilir.

Havuç

İster salata olarak ister havuç suyu olarak tüketilebilir. Havuç adet söktürücü özelliğe sahip sebzelerden biridir. Düzenli kullanımlarda sizi rahatlatacaktır.

Zerdeçal

Çay olarak kullanılabilir. Ayrıca bal ile karıştırılarakta tüketilebilir. Adet kanı akışını hızlandırır ve rahatlama sağlar. Ağrı giderici özelliği de vardır. Bir bardak süte zerdeçal eklenip, bal ile de karıştırılarak tüketilebilir. Günde bir kaç kez tüketilebilir.

Soğan

Kür olarak kullanılabilir. Soğan adet gecikmesini önleyen besinlerden biriridir. Adet sökülmesinde oldukça etkilidir. Klorsuz su ile kaynatılıp içilmesi önemlidir. Bir adet soğan dörde bölünür. Kaynayan suya atılır ve 10 dakika daha kaynatılmaya devam edilir. Ardından soğutarak ılık şekilde günde 2 defa tüketilebilir. 15 gün boyunca bu küre devam ederseniz etkili sonuç alabilirsiniz. Düzenli tüketmeniz önemlidir.

Nar Suyu

Düzenli olarak tüketildiği taktirde adet gecikmelerinin önüne geçer ve kanamaları hızlandırır ve sökülmeye etki eder.

kaynak: https://listelist.com/adet-sokturucu-yiyecekler-hareketler/

hakkında Gizem Sürer

Check Also

Göz Sağlığınızdan Olmaması İçin Makyaj Yaparken Dikkat Edin

Göz Sağlığınızdan Olmaması İçin Makyaj Yaparken Dikkat Edin Kadınların güzel görünmek ve kendilerini iyi hissetmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir