Home / Moda & Trend / Pokémon Yeni Filmle Geri Döndü, Pikachu’nun Kürklü İmajı Hayranlarını Üzdü

Pokémon Yeni Filmle Geri Döndü, Pikachu’nun Kürklü İmajı Hayranlarını Üzdü

Pokémon Yeni Filmle Geri Döndü, Pikachu’nun Kürklü İmajı Hayranlarını Üzdü

1990’lara damga vuran animasyon serisi Pokémon‘ların baş karakteri Pikachu’nun, yeni çevrilen bir filmde kürklü bir imaja sahip olması ve konuşabilmesi hayranlarını ikiye böldü.

Mayıs 2019’da vizyona girecek olan ‘Pokémon: Detective Pikachu‘ (Dedektif Pikachu) adlı filmin yayımlanan fragmanında Pikachu’nun gerçek dünyada sarı ve kalın bir kürkünün olması sosyal medyada tepkilerin gelmesine yol açtı.

Nintendo, Ryan Reynolds, Pokémon, Pokémon: Detective Pikachu
Pokémon Yeni Filmle Geri Döndü, Pikachu’nun Kürklü İmajı Hayranlarını Üzdü

Kimileri bunu orijinal karaktere bir hakaret sayarak ‘iğrenç’ olduğu yorumunda bulundu. Kimi Pokémon hayranları ise Pikachu’nun bu görüntüsünün gerçekçi olduğunu savundu. Kimi Pokémon hayranları ise yeni filmdeki karakterin çok sevimli olduğu yorumunda bulundu.

İlk piyasaya sürüldüğünde bir oyundu

1993 yılında Japonya merkezli dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Nintendo, ilk defa Pokémon’ları bir oyun olarak piyasaya sürmüştü.

Pokémon’lar hemen ardından dünya çapında büyük bir fenomen haline geldi. 1990’ların sonlarında televizyonlarda yayımlanan bir çizgi filme dönüştürülen Pokémon’lar 120’dan fazla ülkede gösterildi.

Filmde Pikachu Konuşuyor

Warner Bros’un yapımcısı olduğu filmde Pikachu’yu Ryan Reynolds seslendiriyor.

Serinin orijinalinde Ash Ketchum adlı karakterin ilk pokémonu olan Pikachu konuşamıyor, sadece kendi ismini söyleyebiliyordu. Oyun videolarıyla tanınan YouTube ünlülerinden Joshua Wittenkeller, Pikachu’nun tüylü halinin ‘korkunç’ olduğunu söyledi.

 

http://binterplast.com

hakkında Gizem Sürer

Check Also

Spor Salonu

Spor Salonu’na Giderken Çantanızda Olması Gerekenler!

Spor çantanızın olmazsa olmazlarını belirlemenin tam zamanı. Spora giderken ya da başlamadan önce eksiklerinizi kısaca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir