Home / İlişkiler / Pamuk İpliğine Bağlı İlişkiler

Pamuk İpliğine Bağlı İlişkiler

Pamuk İpliğine Bağlı İlişkiler

Hayatımıza giren insanlar öyle ya da böyle bizi etkiliyor, benim derdim hayatıma giren insanlarla mesafemi ayarlayamamak sanırım.
Fakülteden bu yıl tanıştığım 2 kız arkadaşım var. Adları Gamze ile Derya olsun diyelim. Gamzenin sevgilisi var ve bu yıl fakülteden bir erkekle sevgilisi olmasına rağmen gözüne kestirip sosyal medya hesaplarından fake hesaplarla iletişim kurmaya başladı(hoşlanıyormuş çok zengin ve sosyal diye). kendi sevgilisini de bize karşı kötüledi hep o dönem. Sevgilisinden habersiz böyle şeyler yapan birinin arkadaşlığı ne kadar güven verici olur diye ilk kez kendime o zaman sormuştum. Şunu da belirteyim kimsenin açığını kusurunu aramam kendimin mükemmel olduğunu da iddia etmem ama bazı davranışlar bize o insanın nasıl biri olduğunun(güvenebilmek konusunda) sinyallerini verebilir diye düşündüğümden rahatsız oluyorum. Neyse Derya ile ben Gamzeyi uyardıktan sonra “hata yaptım sevgilim varken böyle bir şeyi düşünmemeliydim bile dimi”diyerek pişman oldu. Bende üstelemedim hiç düsünmedim daha üzerine.

kadın erkek ilişkileri, ilişkiler, ilişki, kadın ilişkileri, erkek ilişkileri, kadın ve erkek, kadınca sorunlar, kadın, kadına dair, www.kadingezeni.com, kadın gezegeni,
Hayatımıza giren insanlar öyle ya da böyle bizi etkiliyor, benim derdim hayatıma giren insanlarla mesafemi ayarlayamamak sanırım.

Ama zamanla başka yalanlarını hatta Derya ile beni salak yerine koyarak söylediği yalanları yakalamaya başladık.Sevgilisinin yanına gittiğinde bizi engellemeler,3lü foto çekildiğimizde kendisinin olduğu fotoğrafları bizden sildirmeler , sevgilisi onlar daha 1 senelik arkadaşın dediği için(bunu da açık açık söylüyor bir de) bizi adam yerine koymamalar. Ne hikmetse Derya bu yalanlara tuhaf davranışlara bir müddet kızar, Gamze arkadaşımız özürler diler bir şekilde aramız düzelirdi ama benim içim hiç rahat etmezdi yine güvenebilmek konusunda. Hakkını yemeyeyim iyi yönleri de var arayıp sormak bir ihtiyacım olduğunda anında cevap vermek ilgilenmek gibi. Dedikodu konusuna değineceğim biraz da, hepimiz ara sıra yapmışızdır ama Gamzenin dedikoları şu minvalde: Şu ne kadar şişko bir de bunu giymiş iyice şişko olmuş iğrenç, ay bu kızda sene başından beri aynı ayakkabıyı giydi, şunun boyu acaip kısa, şunun sakalı olmasa ne tipsiz çocuk gibi insanın elinde olmayan ozellikleri hakkında türlü laflar edebilen(ki bu bana göre dedikodudan bile çıkar karaktersizlik olur asla hoşuma gitmez..) birisi. Ona eşlik etmediğimde gülmediğimde de asosyal olurum. Hoşuma gitmiyor ilgimi çekmiyor kişiler üzerinde bu kadar yoğun ve kötü dedikodular dediğimde umursamıyor bile.

Derya ise çift karakter yaşayan birisi gibi bazen bakıyorum benim hoşuma gitmediğini anladığında lafı çeviriyor bazen de Gamzeye epey katılıyor hatta katıldığı zamanlar çoğunlukta. Ona da şaşırıyorum galiba o da aynı muhabbetlerden haz alıyor diyorum.

Kısacası ben özellikle gözüme batan bu davranışlar nedeniyle yüzeysel bakıyorum bu arkadaşlık ilişkisine, bazen de tamamen kopmak uzaklaşmak istiyorum. Doğru olan nedir, herkesi kusuruyla kabullenip bu yüzeysel arkadaşlığa devam etmek ve iyi yönlerini görmek mi? Yoksa iç huzurumu zedeleyen ve kabullenemediğim bu ve bunun dışında birçok hareketi sineye çekmeyip gerekli mesafeyi koyarak sadece selamlaşarak tek tabanca takılmak mı? Bir nevi seçkin yalnızlık. Yerimde olsanız ne yapardınız? objektif bir gözle yorumlamanızı bekliyor iyi bayramlar diliyorum cümleten 🙂

 

hakkında Gizem Sürer

Check Also

cinsel ilişki haberleri, cinsel ilişki

Cinsel ilişki anketinden çıkan sonuç şaşırttı

Cinsel ilişki anketinden çıkan sonuç şaşırttı İnsanlar Kulaklık Takıp Cinsel İlişkiye Giriyor Bu Anket Olay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir