Home / yaşam / Örgü örmek ile stres atmak mümkün mü?

Örgü örmek ile stres atmak mümkün mü?

Depresyonu örgü örerek yenin!

Örgü örmeyi öğrenmek, yapılması gerekenler listenizin başında gelmiyor olabilir ama gelmeli. Rahat ve sıcak giysilerinizi kendinizin yaratmanızın ötesinde pek çok faydası var.

Örgü örmek
Örgü örmek ile stres atmak

Çok fazla insan örgü örmeyi bilmez. Kendi ördüğünüz bir şeyi konuya dair hiçbir fikri olmayan birisine gösterdiğinizde, bu onlara bir çeşit büyü gibi gözükecektir. Tonlarca kompliman alacak ve yeteneğinizle insanları kıskandıracaksınız. Tabii kimi taleplerde bulunanlar da olacak ama bu da üreticiliğin doğal bir getirisi.

Bir kez ne yaptığınıza hakim olduktan sonra, örgü örmek son derece rahatlatıcı olabilir. Basit örgü modellerinde genellikle aynı ilmekler tekrar tekrar atılır, yani kas belleğinizi kullanabilir ve düşüncelerinizi uzaklaştırabilirsiniz. Ritmik, tekrarlanan ve rahatlatıcı bu hareketler zihniniz ve bedeniniz üzerinde meditasyonla aynı etkilere sahiptir.

Ritmik hareketler ve odak duygusu anksiyete, depresyon ve stres belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Örgü örerken sakin bir şekilde oturmanız, kalp atış hızınızı düşürür ve bu da kan basıncının düşmesine sebep olur. Kendinizi kötü ya da depresif hissettiğinizde düzelmek için elinize şişlerinizi alıp, yumuşacık bir hırka örmeye başlamanız hoş ve sıcak bir alternatiftir.

Kaynak: https://hthayat.haberturk.com/saglik/psikoloji/haber/1032229-depresyonu-orgu-orerek-yenin

http://binterplast.com

hakkında Semra Mutlu

Check Also

Beslenme Çantası,Beslenme Çantasında bulunması Gerekenler

Çocuğunuzun Beslenme Çantasında Bulunması Gerekenler

Çocuklarınızın okul başarıları için beslenme çantalarındaki besinleri doğru seçmeniz gerekiyor. Çocuğunuz eğer öğle yemeklerini okulda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir