Home / Genel / Makyaj / Mükemmel buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Mükemmel buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Gündüz veya gece, iş yerinde veya dışarıda… Ne zaman bakışlarımızı vurgulamak istesek buğulu veya dumanlı göz makyajlarını tercih ediyoruz. Aydınlık bir teni takiben vurgulanan bakışlar, hacim kazandırılan kirpikler ve belirginleştirilen kaşlarla bir araya geldiğinde ise buğulu bakışlar, başarılı makyajlara imza atmamızı sağlıyor.

buğulu göz makyajı
buğulu göz makyajı nasıl yapılır

Koyu göz makyajı yaparken ilk olarak göz kapağının tamamına nötr bir renk sürerek göz makyajına baz oluşturmalısın. Bu renk sayesinde bir sonraki adımlarda uygulayacağın koyu renkleri daha kolay bir şekilde karıştırma fırsatı bulacaksın. Gözlerine ilk olarak koyu rengi uyguladığında acemice bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Dumanlı göz makyajın için nötr bir renk arayışındayısan far paletindeki en açık tonlara göz atmalısın. Genellikle ilk sıralardaki açık pudra tonları bu adım için ideal bir seçim oluyor. 

Buğulu göz makyajın için gözlerine derinlik katmak istiyorsan bu adıma dikkat etmelisin. Göz makyajında kullanmak istediğin en koyu rengi seç ve göz kapağının katlanma çizgisine uygula ve iyice dağıt.

Gözlerinin katlanma çizgisini ortaya çıkardıktan sonra sıra geldi ufak makyaj hilesine. Göz kapağının tam ortasına yani göz bebeğinin hizasına far paletindeki metalik tonu sür ve iyice dağıt.

Buğulu göz makyajında dağıtma işlemi çok önemli. Bunun için temiz bir makyaj fırçasıyla göz kapağının katlanma çizgisindeki farı ve metalik farı iyice dağıtarak doğal buğulu bir görünüm yarat.

Buğulu göz makyajının en önemli adımlarından biri de hacimli kirpikler oluyor. Kirpiklerini ön plana çıkarmak için alt ve üst kirpik dibini koyu renk bir farla mümkünse kahve tonlarında bir far kullanarak doldur.

Kirpik diplerini farla doldururken ince ve kesik uçlu far fırçası kullanmanı öneriyoruz. Böylece daha doğal bir sonuç elde edeceksin. Günlük makyajında buğulu göz makyajı yapmasan bile bu adımı uygulamak gözlerine etkileyici bir hava katacak. Bu görünüm için far paletindeki en açık renkleri seçmeni öneriyoruz. Özellikle açık toprak renkleri, nude tonları ve pembenine en uçuk tonları hafif dumanlı göz makyajı yapmana yardımcı olacak.

Kaynak: https://makyaj.com/12-adimda-mukemmel-bugulu-goz-makyaji

hakkında Gizem Sürer

Check Also

Dudak, sağlık, Çatlamış dudaklar, doğal çözümler,

Çatlayan Dudaklar İçin Doğal Kurtarıcı Çözümler

Kuru ve çatlak dudaklar rahatsız edici öyle değil mi? Dudakların vücudun en hassas kısmı olduğunu biliyoruz. Peki dudaklarımıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir