Home / Güncel Haberler / Milli Piyango İdaresi’nden açıklama…!

Milli Piyango İdaresi’nden açıklama…!

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nce ‘şans oyunlarına ait çekilişlerin şeffaf ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirildiği’ bildirildi.

Milli Piyango
Milli Piyango İdaresi’nden açıklama…!

Genel Müdürlük’ten yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organları ve internet sitelerinde ‘Sayıştay’dan şok rapor: Milli Piyango çekilişleri güvenli değil’ başlığıyla haberler yayımlandığı hatırlatıldı.

İdarece düzenlenen piyango ve sayısal oyunların çekilişlerinin şans oyunları sektörüne özgü çekiliş donanımları kullanılarak yapıldığı ifade edilen açıklamada, çekilişlerin vatandaşlara ve medya kuruluşlarına açık olarak, çekiliş heyeti tarafından ve noter gözetiminde yapıldığı belirtildi.

Çekilişe ilişkin tüm işlemlerin tutanağa bağlandığı ve kayıt altına alındığı bilgisine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi

“Ayrıca çekilişlerin tamamı www.millipiyango.gov.tr adresinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Canlı yayını izleyemeyen vatandaşlarımızın ise arşiv kayıtlarından çekilişlerimizi her zaman izleyebilme imkanı bulunmaktadır. Dolayısıyla şans oyunlarına ait çekilişler şeffaf ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir.”

Kaynak: İzmirkenthaber

hakkında Semra Mutlu

Check Also

bikinili fotoğraf, fotoğraf, Berna Keklikler , Instagram ,

Berna Keklikler’in Deniz Pozu Sosyal Medyada Olay Oldu!

Survivor 2017’in güzel yarışmacısı Berna Keklikler güzelliğiyle takipçilerini kendine hayran bıraktı. Keklikler’in bir takipçisi fotoğrafa, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir