Home / yaşam / Meteoroloji’den hava durumu için son dakika uyarısı!

Meteoroloji’den hava durumu için son dakika uyarısı!

Hava durumu raporlarıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Meteoroloji’den kritik uyarı geldi! İstanbullular bu sabaha da tıpkı dün sabah gibi yoğun bir yağmur yağışı ile uyandı. Bu durumla birlikta vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren bugün hava durumu nasıl olacak? sorularının yanıtını arıyor. Aynı şekilde hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte İstanbul’a kar ne zaman yağacak? sorusu da en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. 6 Aralık Perşembe İstanbul hava durumu, Ankara, İzmir hava durumu ve il il bölge bölge hava durumu raporu haberimizde.

hava durumu
Meteoroloji’den hava durumu uyarısı

Yoğun yağmur yağışının hakim olduğu İstanbul’da bugün hava durumu nasıl olacak? Aralık ayı oldukça soğuk geçerken işlerine, okullarına gidecek vatandaşların da arama motoru Google’da en çok araştırdıkları konu; hava durumu olarak dikkat çekiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Tekirdağ, Malatya, Şırnak, Hakkari, Gaziantep, Kilis, Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Eskişehir, Konya, Çankırı ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzey ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Orta Karadeniz’in kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Kaynak: Sabah

http://binterplast.com

hakkında Semra Mutlu

Check Also

Beslenme Çantası,Beslenme Çantasında bulunması Gerekenler

Çocuğunuzun Beslenme Çantasında Bulunması Gerekenler

Çocuklarınızın okul başarıları için beslenme çantalarındaki besinleri doğru seçmeniz gerekiyor. Çocuğunuz eğer öğle yemeklerini okulda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir