Home / Sağlık / Diyet / Maydanoz zayıflatır mı?

Maydanoz zayıflatır mı?

Diyet ve Beslenme uzmanlarının kilo vermek için önerdikleri maydanoz, bugünlerde karşımıza en etkili zayıflama kürlerinden biri olarak çıkıyor. Peki maydanoz suyu kürü gerçekten işe yarıyor mu? Faydaları neler?

Maydanoz tüketimi
Maydanoz zayıflatır mı?

Maydanoz B vitamini içerdiği için maydanozun hem zayıflatıcı özelliği vardır hem de sağlık açısından birçok faydası vardır. Yeşillik olarak salatalarla en çok tükettiğimiz maydanoz hem iç organlara hem de cilde oldukça fayda sağlar.

Zayıflamak için sizlere vermiş olacağımız tarif tamamen doğal olup hem ödem atmaya hem de yağ yakmaya yardımcı olacaktır. Maydanoz kürü her insanın kullanabileceği bir kür olmakla birlikte onun  sayesinde herkes istediği kiloya ulaşmış olacaktır. Yalnız unutmayalım sadece bu kür sayesinde zayıflamanız zaman alabilir ve zor olabilir. Çünkü bunun yanında dengeli beslenmeyi, ara ve ana öğünleri dikkatli bir şekilde yemeyi, günde 2,5 litre su içmeyi ve her gün yapılması gereken yürüyüş, spor gibi aktiviteleri de unutmayalım. Çünkü bunlar zayıflamanıza yardımcı unsurlardır. En önemli husus dengeli beslenmekten geçer.

Dengeli ve düzenli beslenmenin yolu kişinin isteğine bağlıdır. Kimi insanlar tatlı yemeden duramazken bazıları ise bitki çayları ile ya da şeker alışkanlığını azaltarak düzenli bir şekilde beslenirler. Beslenme yoluna kendiniz seçtikten sonra azim ve sabırla istediğiniz kiloya ulaşmanız mümkündür. Kahvaltıyı es geçmek, dengesiz beslenmektir. Çünkü kahvaltı dinç olmak için önemlidir ve zihinsel olarak birçok faydası vardır. O yüzden kahvaltıyı düzenli yapmak ve dengeli beslenmek sağlık açısından çok önemlidir.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/maydanoz-zayiflatir-mi–gundem-2660032/

hakkında Gizem Sürer

Check Also

spor sonrası beslenme, Spor, spor sonrası beslenme menüsü,

Spor Yaptıktan Sonra Tüketmeniz Gerekenler

Sporun her açıdan size fayda sağlanmasını istiyorsanız, spor sonrası beslenme konusuna önem vermeniz gerekiyor. Spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir