Home / Genel / Makyaj / Makyaj neden temizlenir?

Makyaj neden temizlenir?

Neden Makyaj Temizlemeliyiz? bu yazıda yanıtlarını almaya çalışacağımız bir kavram olacak. Zira bugün hemen her yaştan kadın makyaj yapıyor. Bu durum kişinin genç, yaşlı, güzel ya da çirkin olmasına da bakmıyor. Geldiğimiz nokta itibarıyla makyaj yapmayan insanlara adeta bakımsız, çirkin, yaşlı muamelesi yapılıyor ki, insanlar böylesi bir durum yaşamamak için kaçınılmaz olarak böylesi bir yönteme başvuruyorlar.Ama iş makyajın yapılması ile bitmiyor. Bunun bir de temizlenmesi gereken durumu var. Evet günler çok yoğun geçiyor eve kendimizi zor atıyoruz ve hiç içimizden bu işle uğraşmak gelmiyor ama ne yazık ki aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı bunun yapılması gerekiyor.

temiz cilt
makyaj temizlemenin önemi

Akne Kişilerin cildinde yer alan makyajı temizlemesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi hiç şüphe yok ki, cilt tipi ne olursa olsun makyajın ciltte kalması durumunda ortaya çıkacak olan sivilceler. En doğal, mineral makyaj ürünleri bile kullanılsa cilt üzerinde kalan makyajın sivilce yarattığı kesin. Üstelik sivilceler yaşa başa da bakmıyor.

Evet hiçbirimiz ölümsüz değiliz, zamana dur diyemiyoruz ama tedbiri de elden bırakmamak gerekiyor. Eğer cilde yapılan makyaj doğru ve düzgün bir biçimde temizlenmez ise o zaman yaşlanmaya kişiler adeta davetiye çıkarıyor ve cildin üzerinde kalan makyaj kalıntıları cildin olması gerekenden daha çabuk kırışmasına, rengini ve parlaklığını kaybetmesine neden oluyor. Lekeler oluşmasına sebebiyet veriyor. Oysa kimse erkenden yaşlanmak istemez değil mi?

Gelelim bir diğer temel nedene, kişiler eğer ciltlerini ölü hücrelerden arındırmak istiyor ise mutlaka makyajlarını kesintisiz olarak temizlemek durumundalar. Aksi halde cildin ölü hücrelerden arınması gibi bir durum ne yazık ki mümkün değil. Özellikle cilt tipine uygun alkol içermeyen bir makyaj temizleyici ile cildi temizlemenin cilt üzerinde son derece olumlu etkileri bulunuyor.

Çatlak Dudaklar Ruj dudakların güzelliğine güzellik katan unsurlar ama dudaklar üzerinde yer alan ruj çıkarılmaz ise işte o zaman dudaklarda çatlama problemi başta olmak üzere pek çok problemin yaşanılması kaşınılmaz bir hale geliyor

Kirpik Sorunları Tıpkı dudaklar gibi kirpikler de oldukça hassas. Eğer kirpik üzerine sürülen rimel vb. malzemeler silinmez ise o zaman dökülmeler, sağlıksız bir kirpikler ortaya çıkabiliyor ki bunların da ne yazık ki sonradan telafisi mümkün olamıyor.

Gözaltı Morluğu Son olarak göz altı morlukların da bahsetmek gerekiyor. Göz altına sürülen ürün ne olursa olsun gece yatarken temizlenmez ise sabah uyandığında mutlaka ortaya morluklar çıkıyor.

Kaynak: Hürriyet

hakkında Semra Mutlu

Check Also

fondöten, makyaj tekniği, Makyaj hileleri, kapatıcı, makyaj

Mutlaka Bilmeniz Gereken Makyaj Hileleri!

Makyaj hilelerini aslında hile olarak söylemek doğru değildir, burada amaç küçük dokunuşlar yardımı ile belirgin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir