Home / Genel / Korse Kullanmak Zararlı Mı?

Korse Kullanmak Zararlı Mı?

Vücudumuz yaradılışı gereği birbirinden bağımsız hareket edebilen bölümlerin hep beraber koordineli bir şekilde hareket etmesi ile yaşamını sürdürür.

Herhangi bir bölgede yapılacak manipülasyon sadece vücudun o kısmını değil komple vücuda etki eder.

yağ yakımı, korse, korse kullanımı, Bel inceltmek,

Korsenin zararları

  • Güzellik uğruna yapılan birçok hatanın içinde bilinçsiz korse kullanımı da yer almaktadır. Halk arasında bel rahatsızlığında, güzel görünme isteği oluştuğunda korseye başvurmak hatalı bir davranıştır. Bel inceltmek ya da fazla kilolardan kurtulmak için korse takmak yeterli olmuş olsaydı, bugün hiçbir diyetisyene gerek kalmazdı.
  • Dönem dönem trend haline gelen yöntemlerden birisi olan korse ile zayıflamak sizi sadece üzecektir.
  • Omurganın duruşu her insan için aynı değildir. Aynı şekilde her insanda kas yapısı da farklılık gösterir.
  • Korse takmanın sadece kısa süreli bir manipülasyon olduğunu unutmamanız gerekir.
  • Bel bölgesini saran kasları korse takarak normal fonksiyonlarından uzaklaştırmış olursunuz. Hareketsiz kalan kaslarda zamanla işlevini yerine getiremez ve güçsüz kalırlar.

Korse bel fıtığına yol açar mı?

Korse kullanarak bel fıtığı olma ihtimalini de artırırsınız. Bel bölgesinde yer alan kasları korse takarak devreden çıkardığınızı unutmamanız gerekir. Spor ve egzersiz ile kuvvetlenemeyen bel kaslarını bir de korse ile devre dışı bıraktığınızda hızla kas erimesine de maruz kalacağınızı bilmeniz gerekir.

Korse kullanımında mantar riski

Beli inceltmek adına uzun süreli korse kullanımı sizi mantar riski ile de karşılaştırır. Aşırı terleme ve bu terin vücuttan atılmaması korse giyilen bölge de mantar oluşumuna sebep olabilir. Kısa süreli korse kullanımı mecburi olduğu durumlarda olaya korsenin kalitesi, kumaşı da devreye girer.

Belli bir süre vücudunuzu saracak bir kumaş parçasını tercih ederken kaliteli olmasına özen göstermeniz gerekir.

Korse yağ yakar mı?

Korse takınca yağ yakılıyor diye düşünüyorsanız yine yanılıyorsunuz demektir. Korse kullanmak vücudun yapısını bozduğu gibi bel, boyun ve sırt ağrılarına da sebep olabilir. Daha fit ve daha güzel bir görüntüye sahip olayım derken korse kullanarak duruş bozuklukları ile de karşılaşabilirsiniz.

Korse kullanımının yağ yakımına etkisi yoktur. Korse kullanan kişilerde bir diğer yanlışta egzersiz ve spor esnasında yağ yakmanın arttığıdır. Korse takıp spor yaptığınızda o bölgeden sadece su kaybı yaşarsınız.

Kaynak: https://site-backlink.com/j0RgT

hakkında elif oğuz

Check Also

saç, soğan suyu, Soğan suyu ile saç uzatma ,

Soğan Suyu ile Saç Uzatma

Düzenli olarak tüketildiğinde zayıflamamıza katkıda bulunan soğan suyunun saçlarımızı beslediğini ve saçlarımızın uzamasına yardımcı olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir