Home / Moda & Trend / Kişisel Stil Nasıl Oluşturulur?

Kişisel Stil Nasıl Oluşturulur?

Moda dünyası denildi mi kişisel tarz akla ilk gelen konuların başında olmuştur hep. Hatta sektörün dışındaki insanlar modayla ilgilenen biriyle tanıştı mı mutlaka kişisel stil ile ilgili bilgi almak isterler. Kişisel stil oluşturma hem merak edilen ve çok konuşulan bir konu olup paralel olarak da birçok kişiye uygulaması zor ve zahmetli bir uğraş gibi gelmekte.

Kişisel Stil
Kişisel Stil Nasıl Oluşturulur?

Nasıl Bir İzlenim Vermek İstediğinizi Belirleyin

Kişisel bir tarz oluşturmadan önce karar vermeniz gereken ilk aşama kendinizi nasıl gördüğünüz ve daha da önemlisi insanlara kendinizi nasıl göstermek istediğinizdir. Eğlenceli bir hayat tarzınız mı var ve kendinizin bu yönünü mü yansıtmak istiyorsunuz? Yoksa daha kadınsı ve çekici yönünüzü mü vurgulamak istiyorsunuz? Siz kimsiniz ve nasıl anılmak, nasıl akla gelmek istiyorsunuz gibi soruları kendinize dürüst bir şekilde yöneltin. Kendinizi ne kadar net tanırsanız kişisel stilinizi de o kadar rahat oluşturursunuz.

Kendinize Karşı Dürüst Olun

Kabul edelim, hepimizin vücudumuzla ilgili hem sevdiğimiz ve sevmediğimiz tarafları var. Kimimiz skinny pantolonların vücudumuzda iyi durmadığını düşünürken, kimimiz de straplez üstlerin vücut hatlarına uymadığını düşünüyor. Giyinmenin ve kendi stilinizi oluşturabilmenin temel noktalarından biri de vücudumuzda beğenmediğimiz özelliklerimizi yok ederken, beğendiğimiz, vurgulamak istediğimiz özelliklerimize göre giyinmek. Aynanın karşısına geçip, kendinize karşı dürüst olun, vücudunuzda güzel durmadığını düşündüğünüz ve güzel durduğunu düşündüğünüz bölgeleriniz neresi ve bunları kıyafetlerinizle nasıl ortaya çıkarabilirsiniz veya nasıl gizleyebilirsiniz?

 

Kaynak: https://modakariyeri.com/10-adimda-kisisel-stil-nasil-olusturulur/

 

hakkında Semra Mutlu

Check Also

fotoğraf , Hadise , makyajlı , makyajsız

Hadise İsyan Edip Yatak Pozu Paylaştı…

Makyajsız kameraların karşısına geçen Hadise gelen eleştirilere tepki gösterdi. Kadınlara seslenen şarkıcı, “Hadi herkes makyajsız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir