Home / Genel / Saç Bakımı / Kimyasallar Olmadan Açık Renkli Saçlara Ulaşmak Mümkün

Kimyasallar Olmadan Açık Renkli Saçlara Ulaşmak Mümkün

Kimyasallar Olmadan Açık Renkli Saçlara Ulaşmak Mümkün

Açık renkli ya da sarı saç her dönemim modası. Siz de saç renginizi açmak istiyorsunuz ama kimyasal bir işlemlerden de korkuyor musunuz?  Boya kullanmayı istemiyor da olabilirsiniz. O zaman bu yazı tam size göre. Hiçbir kimyasal ögeyi kullanmadan saçınızda ombre-balyaj görünümü yakalayın!

tarçın, tarçın maskesi, saç rengini açmak
Tarçın maskesi

Tarçın: Tarçın maskesiyle saç renginizi açmaya ne dersiniz. Hem açık renk saça kavuşup hem de mis gibi tarçın kokmak harika olacak.
Malzemeler: 2 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı toz tarçın, 1,5 yemek kaşığı zeytinyağı, saç kremi, havlu ve bone
Nasıl Yapacaksınız: Saçınızı nemlendirin, tarayın, sıraladığımız malzemeleri bir kasede karıştırıp su ekleyerek saça sürülecek kıvama getirin, yarım saat ekledikten sonra masaj yaparak saçlarınıza sürün. Bone kullanarak maskenin hava almasını önleyin ve saçın ne kadar açılmasını istiyorsanız 6 saat ya da 1 gece bekletin. yıkadığınızda muhteşem sonucu göreceksiniz.

limon, limon suyu, limonla saç rengi açmak
limon maskesi

Limon: Saçlarınızı küçük tutamlara ayırarak limon sürüp işlem yapabileceğiniz gibi sunacağımız diğer yöntemi de kullanabilirsiniz.
Malzemeler: 2 yemek kaşığı limon suyu, 1 bardak ılık su
Nasıl yapacaksınız: limon suyu ve su ile karıştırdığınız malzemeleri saçınıza uygulamanız ve saçı güneşte kurutmanız gerekecek. Ancak unutmayın ki limonun asidik özelliği saçta kurumaya neden olabilir.Saçın kurumaması için hindistan cevizi yağı maskesi yapabilirsiniz.

papatya, papatya çayı, papatya ile saç rengi açmak
papatya çayı

Papatya Çayı:  Koyu renkteki saçlara altın ışıltısı vermek için papatya çayı tam aranan şeydir.
Malzemeler: 1 bardak kaynar su ve papatya çayı
Nasıl yapacaksınız: Papatya çayını kaynar suda 10 dk bekletip demleyin, soğuduktan sonra temiz saçlara uygulayıp daha iyi sonuç için 1 gece saçınızda bekletin ve sonra durulama işlemi yapabilirsiniz.

 

hakkında Gizem Sürer

Check Also

saç, volüm, saç bakımı, ince telli saç,

Hacimli Saçlar için 10 İpucu

Özellikle ince telli saçların şikayetçi olduğu, hacmini kaybetmiş, kolayca sönen ve ağırlaşan saçlara sahipseniz, sizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir